Dlaczego warto ogrzewać kotłem elektrycznym?

Przy naszych warunkach klimatycznych bez centralnego ogrzewania zimą może być ciężko. Dlatego tak dużo starań podejmujemy w ciepłym sezonie, by zgromadzić odpowiednią ilość paliwa do naszych kotłów. Wielu przy tym zastanawia się, czy nie skorzystać z innego, bardziej wydajnego rozwiązania, jakim są kotły elektryczne. Teoretycznie są one idealne: nie emitują spalin, nie wymagają dostarczania paliwa jak w przypadku pieców węglowych czy drzewnych. Czy rzeczywiście opłaca się je zastosować?

Ochrona środowiska? Piec elektryczny w tym pomoże!

Systemy ogrzewania na prąd od lat słyną ze swojego ekologicznego działania. To urządzenia dostosowane szczególnie do miejskich systemów budownictwa, w których opalanie węglem czy drzewem jest niewskazane. Kocioł wykorzystuje jedynie energię elektryczną, nie emitując przy tym żadnych szkodliwych substancji.

Piec to nie tylko ekologia, lecz również oszczędność. Sprzęt pozwala znacznie obniżyć opłaty związane z utrzymaniem ciepła. Roczne koszty eksploatacji mogą być znacznie bardziej atrakcyjne niż wydatki spowodowane stałym dokupywaniem zewnętrznych paliw i konserwacją kotła grzewczego.

Proste w obsłudze i wydajne!

Kotły elektryczne wykorzystują prąd, który samoczynnie pobierany jest przez nie w trakcie pracy. Użytkownik może oczywiście ustalić początkowe parametry pracy, jednak właściwe działanie systemu odbywa się w sposób automatyczny. Nie trzeba wówczas tracić czasu na regularne kontrolowanie pracy, czy dostarczanie świeżego opału.

System świetnie współpracuje również w kontekście podgrzewania wody. Pod piec elektryczny można podpiąć również zbiornik z wodą, przez co będzie ona podgrzewana do odpowiedniej temperatury. Da się przy tym ustawić parametry w taki sposób, by sprzęt uruchamiał się jedynie w przypadku spadku temperatury cieczy i po osiągnięciu maksymalnego poziomu automatycznie został wyłączony.

Skuteczny i bezpieczny system ogrzewania

Piec elektryczny to również świetny wybór w kontekście bezpieczeństwa. Dane straży pożarnej wykazują, że w sezonie grzewczym dochodzi do nawet kilku tysięcy wypadków, wywołanych niekontrolowaną emisją tlenku węgla, co przyczynia się zwykle do śmierci nawet 100 ofiar. Czad wydobywający się z nieszczelnych instalacji przy nawet minimalnym stężeniu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

Kotły są także stosunkowo proste do instalacji. System wymaga jedynie połączenia z siecią elektryczną dostępną w każdym mieszkaniu oraz systemem ogrzewania. Stosunkowo niskie są również koszty obsługi serwisowej. Piec nie będzie wymagał okresowych przeglądów, a działanie systemu przez cały czas będzie niezawodne!

Dodaj komentarz