Dylematy architektów wnętrz: gdzie szukać dobrych klamek do drzwi do realizacji?

Jeśli jesteś architektem wnętrz lub wymyślasz i realizujesz projekt aranżacyjny swojego pokoju lub domu, to wiesz pewnie, że często detale mają znaczenie i wpływ na odbiór całości projektu. Wydawać by się mogło, że klamki drzwiowe są nic nie znaczącym elementem projektu i można je wybrać ot tak, ale wielu architektów powie, że jest to nieprawdą.

Gdzie kupić dobre klamki?

Ten drobny element, jakimi są klamki drzwiowe można z pewnością zakupić w sklepie stacjonarnym. Jednak, czy warto stać w długich kolejkach, zastanawiać się nad tym, ile jakaś klamka kosztuje, bo np. nie ma przy niej ceny oraz szukać sprzedawców, by pomogli z wyborem? Wydaje się to być żmudną pracą. Z pomocą przychodzą zakupy internetowe. Po wpisaniu do wyszukiwarki znajdujemy ogromną liczbę sklepów. Jak wybrać odpowiedni? Należy zwrócić uwagę na ceny i jakość produktów. W naszym sklepie znajdziesz przystępne ceny klamek, a jednocześnie najwyższą jakość klamek. Skupiamy się jednocześnie na jak najlepszej obsłudze klienta, tak by każdy klient poczuł się wyjątkowy i mógł odnaleźć produkt skrojony pod swoje potrzeby.

Ważna jest stylistyka i funkcjonalność

Należy pamiętać, że klamka nie funkcjonuje oddzielnie. Jest ona elementem drzwi oraz całego wnętrza. Wybór klamki powinien być przemyślany, tak by ten z pozoru błahy element, dobrze komponował się z otoczeniem. Architekci zwracają uwagę, że warto wziąć pod rozwagę to, z jakiego materiału wykonane są drzwi. Im grubsze drzwi, tym większa i masywniejsza powinna być klamka. Dodatkowo znaczenie ma to, jakie meble znajdują się w pomieszczeniu. Przy meblach tradycyjnych można pokusić się o wybór stylizowanej, ozdobnej klamki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze klamek?

Szukając odpowiedniej klamki należy zastanowić się, jaki styl będzie miało dane pomieszczenie. Przy wnętrzach w stylu ozdobnym i bogatym dobrze sprawdzą się klamki w kolorach złotych lub mosiężne. Warto wybierać wtedy ozdobne klamki. Przy wnętrzach w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym można pokusić się o wybór klamek stalowych lub prostych. Jeśli nasze wnętrze jest nietuzinkowe i oryginalne warto wybrać klamki o fantazyjnych kształtach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Jeśli posiadamy dzieci lub zwierzęta, to dobrze sprawdzą się klamki o zaokrąglonych kształtach lub gałki. Klamki- gałki dobrze zabezpieczą miejsca, gdzie małe dziecko lub pies czy kot nie powinny wchodzić. Szukając idealnej klamki miejmy też na uwadze jej funkcjonalność. Czy nie piszczy, czy dobrze leży w dłoni.

W końcu będziemy z niej korzystać każdego dnia po kilka razy.

Dodaj komentarz