Paleta plastikowa

Jak przechowywać materiały budowlane?

Materiały oraz narzędzia budowlane muszą być odpowiednio magazynowane – zarówno na placach budowy, jak i w budynkach, głównie w magazynach. Pozwala nam to nie tylko na wygodne składowanie, ale również – a w zasadzie przede wszystkim – na bezpieczeństwo, zarówno ludzi, jak i samych materiałów, które w złych warunkach mogą ulec uszkodzeniu.

Na dużych placach budowy można zauważyć zarówno materiały ułożone na wolnym powietrzu, jak i prowizoryczne magazyny. Nie bez powodu. Wszystko, dlatego, że sposób – a więc i miejsce – magazynowania musi być uzależniony od rodzaju materiałów czy narzędzi budowlanych, a przede wszystkim od ich wrażliwości na działanie czynników atmosferycznych. Wiele z materiałów wymaga odpowiedniej temperatury, zacienienia czy też ochrony przed deszczem i wilgocią, a nawet powietrzem. Tym sposobem wszystkie materiały składuje się:

  • na składowiskach otwartych, czyli pod gołym niebem,
  • w magazynach półzamkniętych,
  • w magazynach zamkniętych.

Bez względu na to, gdzie przyjdzie nam układać narzędzia i materiały, musimy zadbać o to, by zostały one odpowiednio zabezpieczone – na przykład materiały sypkie, takie jak piach czy żwir, układa się w pryzmach o stoku z kątem naturalnie ułożonym z materiału. Z kolei w magazynach – i tych półzamkniętych, i tych zamkniętych – warto układać materiały w stosach, dzięki czemu na małej przestrzeni zmieścimy dużo produktów. Oczywiście, aby takie stosy utworzyć, potrzebne są odpowiednie zabezpieczenia – najczęściej palety. Te z kolei mogą występować w wariancie tradycyjnym, czyli drewnianym, bądź też nowoczesnym i coraz chętniej wybieranym, czyli plastikowym.

Paleta plastikowaDlaczego palety plastikowe firmy Georg Utz Sp.z o.o. są najlepszym rozwiązaniem w magazynach składujących materiały budowlane? Bo tworzywo sztuczne, z którego są wykonane, wyróżnia się dużo większą trwałością. Wpływ na to ma także fakt, że w tych nowoczesnych paletach nie ma połączeń poszczególnych elementów – paleta tworzy jedną płaszczyznę, co dodatkowo chroni ją przed rozpadnięciem się. Ponadto palety te mają wszystkie cechy niezbędne dla tego przedmiotu – są praktyczne, wygodne i można łatwo je przemieszać za pomocą wózka widłowego.

Pamiętajmy o tym, że prawidłowe magazynowanie materiałów budowlanych jest ważne nawet podczas niewielkich remontów domów czy mieszkań.

Dodaj komentarz