Kredyty na mieszkania dla par.

Mieszkań na polskim rynku nieruchomości wciąż przybywa, a tak trudno je kupić. Gdy dowiadujemy się o tym, ze ktoś ze znajomych właśnie kupił nowy apartament za gotówkę, skrycie zazdrościmy, bo przecież każdy z nas marzy o własnym lokum. Jak długo można mieszkać na stancji lub wynajmować przypadkowe pokoje? W pewnym momencie czas na stabilizację!

Zamiast zazdrościć znajomym, że wreszcie dorobili się własnego kąta, lepiej rozejrzyjcie się za dobrym i wygodnym w spłacie kredytem mieszkaniowym. Po kredyty mieszkaniowe zgłasza się wielu singli, ale ich sytuacja jest o tyle trudniejsza, że na większe kwoty kredytu jako osoby samotne nie zawsze mogą liczyć. W przypadku par sprawa jest nieco ułatwiona. Dwie osoby pracujące w związku, posiadające regularny przychód są już dla banku pewniejszą inwestycją. Kredyty na mieszkania dla par sprawiają, że coraz częściej ludzie żyjący razem szybciej, niż jeszcze kilka lat temu decydują się osiąść w jednym miejscu. Stawiają na stabilizację, co z pewnością wychodzi na korzyść.

Mieć własny dom

Przy chęci wzięcia kredytu na mieszkanie trzeba spotkać się z konsultantem banku. Bardzo ważne jest zabranie ze sobą wszystkich dokumentów poświadczających to, że mamy stałą pracę, najlepiej z umową na czas nieokreślony. Singiel pracujący wyłącznie na umowy o dzieło czy zlecenie praktycznie w kwestii kredytu na mieszkanie pozostaje bez szans, ale jeśli w związku jedna osoba ma standardową umowę o pracę, a druga tylko o dzieło lub zlecenie, sprawa nie jest zamknięta i można się wybronić.

Zanim kredyt na mieszkanie zostanie nam przyznany, przebadane zostaną nasze wcześniejsze zobowiązania finansowe oraz tempo ich spłacania. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ bank musi wiedzieć, czy jesteśmy w stanie wywiązać się z zobowiązań w przyszłości i czy nie poniesie strat. Decyzję o przyznaniu kredytu na mieszkanie otrzymuje się w ciągu kilku dni. Przy bardzo wysokich i odpowiednio udokumentowanych zarobkach decyzja o przyznaniu kredytu może zostać podjęta nawet w ten sam dzień, gdy odwiedziliśmy bank.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – kredyt mieszkaniowy to kwoty wynoszące nawet kilkaset tysięcy złotych. W pojedynkę nasza zdolność kredytowa będzie niższa niż już dwojga osób pracujących i regularnie zarabiających. To o czym warto wiedzieć to fakt, że nie trzeba być małżeństwem aby móc zaciągnąć wspólny kredyt. W takiej sytuacji bank traktuje nas jak partnerów i możemy dowolnie dzielić wysokość zobowiązania, które będzie obciążało daną osobę, a nie tak jak w przypadku małżeństw gdzie kredyt obciążą obu małżonków w równych częściach. Pamiętajmy jednak, że ze względu na wysokość kredytu, jeśli dobrze poszukamy możemy na prawdę wiele zaoszczędzić. Dlatego jeśli się na tym nie znamy bądź nie mamy czasu na długie poszukiwania warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców kredytowych, którzy znajdą dla nas nie tylko najtańszy ale i najlepszy kredyt mieszkaniowy.

Jak długo spłaca się kredyt mieszkaniowy?

Wiele zależy, ile zarabia dana para, która zdecydowała się na tego typu inwestycje. Młode małżeństwa, w których pracują oboje małżonkowie, robią zazwyczaj wszystko, aby kredyt został spłacony możliwie jak najszybciej, w ciągu pięciu, góra dziesięciu lat. Wszystkim zależy na jak najszybszym wyjściu z kredytowej sytuacji, zwłaszcza w sytuacjach, gdy pojawiają się dzieci. Najczęściej, dla szybszego uporania się z należnością na spłatę kredytu przeznaczana jest cała wypłata jednego z małżonków.

Dodaj komentarz