Pompy tłokowe do obsługi igłofiltrów.

Prowadzenie prac odwodnieniowych z zastosowaniem igłofiltrów, wymaga przede wszystkim sprawnej i odpowiednio wydajnej pompy do obsługi igłofiltrów. Szczególnie w przypadku, kiedy odsysana z gleby woda powinna być przetransportowana na odpowiednią odległość a ponadto do pokonania na drodze będzie spiętrzenie terenu. W takich przypadkach niezbędne będzie zagwarantowanie odpowiedniej, stabilność wysokości podnoszenia wody przez agregat pompowy, co niestety nie zawsze jest takie proste i oczywiste. Możliwe jest to natomiast w przypadku wykorzystania odpowiednich pomp tłokowych, o których opowiemy nieco szerzej w kilku poniższych akapitach.

Zalety zastosowania pomp tłokowych.

Największą zaletą zastosowania w systemach igłofiltrowych pomp tłokowych jest zapewnienie stałej wysokości podnoszenia niezależnie od wydajności pracy pompy. Jest to niezwykle istotne właśnie w przypadkach kiedy transport wody odbywa się z pokonanie przeszkód i przewyższeń terenu, jak również w przypadku instalacji piętrowych, gdzie trzeba wodę pozyskiwać z głębszych partii wykopu budowlanego. W tym szczególnym przypadku jednymi z bardziej polecanych urządzeń będą wyjątkowo nowoczesne pompy tłokowe GEHO ZD-900. Jest to wyjątkowa w swoim rodzaju holenderska pompa tłokowa do igłofiltrów o bardzo dobrych parametrach technicznych i przede wszystkim dobrych opiniach użytkowników.

Parametry techniczne pomp GEHO z serii ZD

Są to pompy przeznaczone przede wszystkim do odwadniania igłofiltrami oraz do drenażu horyzontalnego. Zapewniają one możliwość stałej ewakuacji wody oraz powietrza, bez konieczności posiadania odrębnego systemu samo zasysania. Oferują nam one tak samo jak wszystkie inne pompy tłokowe, także niższe zużycie paliwa, co przekłada się na oszczędności w eksploatacji. Pompy tłokowe zapewniają nam także bardzo wysokie podciśnienie, dochodzące aż do – 9.6 bar, co pozwala na efektywne odwadnianie igłofiltrami nawet na bardzo dużych głębokościach.

Przede wszystkim, najważniejszą zaletą jest to, iż jako pompy wyporowe, zapewniają nam stałą wysokość podnoszenia na poziomie do 20m, która nie ulega żadnym zmianom wraz ze zmianami wydajności pracy, tak jak ma to miejsce w pompach wirowych. Dzięki temu sprawdzają się przy bardzo długich dystansach tłoczenia.

Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba przyznać, iż omawiane holenderskie pompy tłokowe do igłofiltrów będą idealnym rozwiązaniem w wielu przypadkach odwodnień, szczególnie zaś tam, gdzie zachodzi konieczność utrzymywania stałej wysokości tłoczenia, przez wzgląd na przewyższenie terenowe, bądź też zastosowanie instalacji piętrowej. Koszt zakupu tego typu agregatu jest jak najbardziej adekwatny do osiągów, wobec czego też, nie ma co szukać w wielu przypadkach niepotrzebnych oszczędności, tylko od razu inwestować w agregaty holenderskie o wysokich parametrach technicznych.

Dodaj komentarz