Przegląd tapet ściennych: co jest teraz modne?

Bez względu na to ilu jest fanów używania tylko i wyłącznie farby na swoich ścianach – tapety ścienne nadal pozostają w modzie i coraz więcej osób po nie sięga. Dotyczy to nie tylko drogich i ekskluzywnie wykończonych wnętrz. Tapety ścienne stały się w ostatnim czasie na tyle modne, że spotkamy je niemal wszędzie – od poczekalni u lekarza, przez przedpokój czy korytarz u naszych znajomych, aż po spa i pokojowe hotele i sale konferencyjne. Procesy w których powstają tapety ścienne są nieporównywalnie inne jakie panowały 10 czy 15 lat temu. W obecnej chwili producenci prześcigają się w nowych technologiach i materiały z których wykonywane są właśnie tapety ścienne.

Wspólnie ze sklepem internetowym z dekoracjami wnętrz 4 wall.pl w których ofercie górują najmodniejsze i świetne jakościowo tapety ścienne – https://4wall.pl/12_tapety-na-sciane przejrzymy najmodniejsze style, które obecnie panują w dekoracji ścian.

Tapety geometryczne w dekoracji wnętrz.

Wzory typowo geometryczne od dłuższego czasu są niezwykle modne w dekoracji ścian i nie zanosi się aby to się zmieniło. Coraz modniejsze stały się style Retro z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Heksagony splecione ze sobą w kolorowej kolorystyce coraz częściej możemy zauważyć w nowoczesnych salonach czy sypialniach. A co z tapetami 3D? Wydają się wchodzić w skład wzorów geometrycznych, ponieważ to właśnie wycieniowane figury takie jak trójkąty, romby czy kwadraty tworzą tą wizualną grę świateł, która trafia do naszych oczu w sposób trójwymiarowy. Tapety 3D to jednak nie tylko geometria – producenci serwują nam również fototapety, które pozwalali przenieść nas do górskich szczytów czy na grecką uliczkę, która wydaje być się na wyciągniecie dłoni.

Kwiaty, róże, liście i gałązki – modne kwieciste wzory

W ostatnim czasie swój wielki powrót mają na pewno tapety botaniczne i kwiatowe. Od zawsze natura była nam niezwykle bliska, dlatego coraz więcej osób po nie sięga. Oprócz tego, że przez swoją wszechstronność pasują niemal do każdego wnętrza w przeróżnej kolorystyce to wyglądają świetnie nie tylko na ścianie – w tych wzorach świetnie sprawdzają się również poduszki dekoracyjne, narzuty czy dywany, które pozwalają połączyć ze sobą elementy wnętrza i tworzą jedną, spójną całość.

Co idzie za modą tapet w kwiaty? Wszechobecna zieleń, która również może być bardzo różnorodna. W zależności od intensywności koloru i jego odcieniu możemy stworzyć nastrój tropikalny, egzotyczny, prowansalski czy pełne ciepła i stylu wnętrze w stylu Vintage.

Ilość wzorów, kolorów, tekstur czy stylów w jaki można zaaranżować ścianę z tapetą w salonie, sypialni, kuchni czy jadalnie jest nie do zliczenia. Jedynym ograniczeniem jest sam koncept wnętrza. Należy pamiętać również o tym aby nie przesadzić. Nikt nie lubi przecież przytłaczających pomieszczeń w których wszystkiego jest za dużo, dlatego czasami mniej znaczy lepiej. Jeżeli chcesz zdecydować się na tapetę o mocnym, odważnym i rzucającym się w oko wzorze – wybierz do niej wyłącznie jedną centralną ścianę. Jeżeli zaś chciałbyś wytapetować całe pomieszczenie – wybierz wzór który będzie delikatny, drobny i tworzący tło dla pozostałych akcentów wnętrza.

Dodaj komentarz