Wybór odpowiedniej stolarki okiennej.

Dobór stolarki okiennej do naszego domu czy też mieszkania to bardzo ważna sprawa. W końcu jak dobrze popatrzeć, to przez okna ucieka nam z domu ok. 25-40% ciepła. Dlatego też, należy bardzo dobrze przemyśleć kwestię wyboru okien, aby zagwarantować sobie optymalne warunki termiczne. Drugą kwestią jest to, iż okna przepuszczają także hałasy z zewnątrz. Warto tutaj tak dobrać okna, aby w newralgicznych pomieszczeniach, takich jak chociażby sypialnia, przepuszczanie hałasów stało na jak najniższym poziomie. Jednym słowem powinny nas tutaj interesować przede wszystkim parametry izolacji termicznej oraz akustycznej. Sugerując się tymi dwoma parametrami będziemy mogli bez problemu dobrać odpowiednie okna, gwarantujące nam komfort oraz niski poziom strat ciepła.

Parametry techniczne wybieranych okien.

Jak już wspomnieliśmy, kwestią zdecydowanie najważniejszą będzie tutaj zwrócenie szczególnej uwagi na parametry techniczne wybieranych przez nas okien. Najważniejszym, pod każdym względem będzie parametr przenikalności cieplnej. Dla nowo budowanych domów o niskim zapotrzebowaniu energetycznym, okna powinna się charakteryzować się tym parametrem na poziomie u=0,9W/(m2*K). Oczywiście im niższy parametr tym lepiej. Będzie się to bowiem przekładać na nasze koszty związane z ogrzewaniem. Im mniej ciepła zostanie przepuszczonych przez powierzchnię okna, tym mniej będziemy go musieli doprowadzić. Obecnie jest to ważne także ze względu na pęd w kierunku ekologii. Im mniej materiałów opałowych spalimy w celach grzewczych, tym mniejszy zakres zanieczyszczenia środowiska będzie naszym udziałem.

Jeśli zaś chodzi o parametr izolacji akustycznej, będzie on przekładać się na poziom naszego komfortu w naszym własnym domu. Im bardziej zredukujemy poziom hałasów zewnętrznych przedostających się do wnętrza naszych pomieszczeń mieszkalnych, tym lepiej będziemy mogli wypocząć. Będzie to szczególnie istotne kiedy pracujemy na nocną zmianę i z samego rana chcemy po prostu się wyspać po nocnej zmianie. Wtedy nawet dzieci bawiące się prosto pod oknem sypialni nie będą w stanie zakłócić nam spokoju wypoczynku.

Gdzie kopić dobre okna do domu?

Oczywiście pozostanie nam jeszcze do rozstrzygnięcia kwestia zakupu okien. Chodzi tutaj o to, iż nie wszystkie sklepy z oknami będą gwarantować nam tak samo dobry wybór. Bardzo dobrze na przykład przedstawia się w ostatnim czasie stolarka okienna z Drew Dom w Bielsku. Z cała jednak pewnością podobnych dostawców znajdziemy także w innych regionach kraju. Tutaj najważniejsze jest to, aby dostawca był w stanie zagwarantować nam wysoki poziom jakości dystrybuowanych okien. Jednocześnie zaś, powinien skutecznie wspierać nas w procesie wyboru okien. Abyśmy mieli pełną świadomość, iż jest on po to aby nam pomóc, a nie tylko wyciągnąć maksymalną ilość gotówki. Jest to bardzo ważną kwestią, toteż powinniśmy na nią zwrócić szczególną uwagę.

Dodaj komentarz