mlot-hydrauiczny-do-koparko-ladowarki

Realizacja jakichkolwiek prac wyburzeniowych, wymaga od nas zastosowania odpowiednio ciężkiego sprzętu, którego zadaniem będzie zagwarantowanie efektywności oraz bezpieczeństwa na każdym etapie prowadzonych prac. Wobec tego też, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, spełniającym te wymagania będą młoty wyburzeniowe do koparek czy też miniładowarek, których zastosowanie w ostatnich latach staje się coraz bardziej powszechne. Przyjrzyjmy się nieco bliżej kwestii konstrukcji tych nowoczesnych narzędzi do koparek, aby przekonać się, czy rzeczywiście ich wykorzystanie będzie aż tak bardzo dla nas korzystne.

Konstrukcja młota wyburzeniowego.

W pierwszej kolejności warto tutaj przyjrzeć się nieco bliżej samej konstrukcji młota wyburzeniowego, aby mieć świadomość zasad jego działania. Jest to urządzenie, montowane na ramieniu koparki, w miejsce tradycyjnej łyżki, i podłączane do hydrauliki maszyny, która stanowi napęd młota. W tym szczególnym przypadku, możemy powiedzieć, iż jest to nic innego jak typowy młot pneumatyczny, do użytku ręcznego, przy czym jego energia uderzenia będzie w tym przypadku wielokrotnie większa. Najlepsze młoty pneumatyczne charakteryzują się energią uderzenia na poziomi do 10J, zaś w przypadku młotów hydraulicznych do koparek będziemy mieć do czynienia z energią rzędu kilkuset a nawet kilku tysięcy Dżuli. Można więc sobie wyobrazić, jak potężne możliwości będzie mieć maszyna wyposażona w odpowiedni młot wyburzeniowy do koparki. Jakie możliwości będzie nam oferować podczas realizacji prac wyburzeniowych, na przykład starych konstrukcji przemysłowych, gdzie podstawowym elementem konstrukcyjnym będą odlewy żelbetonowe. Do ich rozkruszenia wymagana będzie ogromna wręcz siła, toteż zastosowanie w tym przypadku młotów hydraulicznych do koparek będzie jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Zakup dobrego młota wyburzeniowego.

Aby jednak móc wykorzystywać młoty wyburzeniowe w swoich codziennych zastosowaniach w budowlance, koniecznością będzie zakup dobrego młota. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego precyzyjne dopasowanie do posiadanej maszyny. Przykładowo bowiem młot do miniładowarki będzie dość diametralnie odróżniać się od młotów do naturalnych koparek, czy też koparko-ładowarek. Głównie w zakresie energii uderzenia, ale także w kwestiach konstrukcyjnych oraz montażowych, czy też wręcz w kwestii samego zastosowania. Chodzi nam tutaj o to, iż najmniejsze młoty do minikoparek czy też miniładowarek, z racji na swoja zwartą, kompaktową konstrukcję i niewielkie gabaryty, będą bardziej nadawać się do prac w wykopach budowlanych niż do profesjonalnych wyburzeń na dużą skalę. Jakby przecież nie patrzeć, w toku prac ziemnych, zawsze będziemy mieć do czynienia z sytuacją iż natrafimy w wykopach na przeszkody w postaci niewielkich skał, czy też starych pozostałości konstrukcji betonowych, których obejście jest niemożliwe, więc pozostaje nam jedynie ich rozkruszenie.

Dodaj komentarz