Jak wykonać elegancką posadzkę w swoim domu?

Posadzka w pomieszczeniach mieszkalnych w naszych domach, odgrywa szalenie istotną rolę. W końcu jakby nie patrzeć, praktycznie każdego dnia będzie używana przez nas, jak również przez naszych gości. Powinna więc być odpowiednio odporna na ścieranie czy też na inne przypadkowe uszkodzenia. Ponadto, trzeba także pamiętać, iż stanowić będzie zdecydowanie największą, wizualnie, przestrzeń w całym pomieszczeniu. Dlatego też, warto aby była to posadzka wysoce estetyczna. To bowiem, pozwoli podnieść poziom estetyki oraz komfortu, dla wszystkich osób przebywających aktualnie w pomieszczeniu. Trzeba tutaj także zwrócić uwagę na fakt, iż najbardziej eleganckie posadzki, można wykonywać jedynie z kamienia naturalnego.

Eleganckie posadzki z kamieni naturalnych.

Jednym ze zdecydowanie najlepszych materiałów do wykonywania posadzek w naszych domach i mieszkaniach jest bez wątpienia kamień naturalny. Prym w tym zakresie wiodą kamienie takie jak marmur, granit, oraz trawertyn. Przy czym marmur jest materiałem najbardziej estetycznym, najkosztowniejszym i najbardziej pożarnym, zaś granit materiałem o wiele twardszym, o nieco niższych walorach estetyki. Trawertyn z kolei jest jakby hybrydą obydwu tych materiałów, bowiem jego twardość oscyluje na granicy pomiędzy marmurem a granitem, zresztą tak samo jak jego estetyka.

Generalnie rzecz więc ujmując, można przyjąć założenie, iż eleganckie posadzki możemy wykonywać jedynie z naturalnego kamienia. Wiąże się to co prawda z koniecznością poniesienia dodatkowych, wyższych kosztów inwestycyjnych, niemniej jednak z drugiej strony, dostajemy w zamian niesamowicie wysoki poziom estetyki wykończenia podłóg w naszych pomieszczeniach mieszkalnych.

Jak przystąpić do inwestycji w eleganckie posadzki kamienne?

Aby zapewnić sobie możliwość wykonania eleganckiej posadzki kamiennej w swoim domu, trzeba będzie przygotować się zarówno pod kątem wolnych środków finansowych, jak również pod kątem wolnego czasu. Chodzi tutaj o to, iż marmurowe, czy też granitowe posadzki będą bardzo kosztowne, a do tego, czas realizacji tego typu posadzki będzie także bardzo długi – średnio 2-3 razy dłuższy, niż jakiekolwiek inne rozwiązania w zakresie wykańczania podłogi.

Musimy więc przygotować podłogi poprzez wykonanie wylewek w odpowiednich poziomach i z zachowaniem niezbędnych spadków, na betonie o wysokiej porowatości powierzchni. Dzięki temu, klejone płyty marmurowe i granitowe, będą o wiele lepiej trzymać się podłoża. Potem pozostaje nam jedynie skontaktować się z warsztatem kamieniarskim, aby zlecić przygotowanie posadzki. Najpierw jednak przyjedzie do nas pracownik warsztatu w celu przeprowadzenia pomiarów wstępnych oraz ustalenia szczegółów dotyczących usług, takich jak chociażby rodzaj i kolorystyka zastosowanego marmur czy też granitu. Potem wystarczy jeszcze trochę tylko odczekać i w zasadzie po kilku tygodniach, nasza nowa, elegancka posadzka marmurowa będzie gotowa.

Dodaj komentarz