Kontrola nad światłem słonecznym.

Jedną z bardziej istotnych funkcji okien w naszych domach, jest wpuszczanie do wnętrza promieni słonecznych, co pozwala nam skutecznie zaoszczędzić na oświetlaniu naszych domów. Rzecz jasna, w niektórych przypadkach okazuje się, iż nasze potrzeby są zgoła odmienne, zaś słońce jak na złość świeci prosto w okno pomieszczenia, w którym w danym momencie mamy potrzebę zapewnienia półmroku, na przykład w sytuacji kiedy wracamy do domu po nocnej zmianie w pracy i planujemy się w końcu wyspać. W takich przypadkach konieczne jest przejęcie pełnej kontroli nad ilością wpadającego do pomieszczeń światła, poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii zasłaniania naszych okien. Zobaczmy wobec tego, jakiego rodzaju rozwiązania będą dla nas dostępne, oraz które z nich sprawdzać się będą w konkretnych przypadkach najlepiej.

Jaki mamy wybór?

Jeśli chodzi o dostępność rozwiązań, to przede wszystkim możemy tutaj wykorzystać rolety wewnętrzne, rolety zewnętrzne, żaluzje poziome i pionowe, oraz w przypadku okien o kształtach nietypowych (trójkątnych, owalnych) plisy. Każde z tych rozwiązań w zasadzie ma taki sam cel, niemniej jednak realizowany jest w nieco odmienny sposób, a co za tym idzie, dana technologia pozwala nam osiąganie także innych efektów. Na przykład rolety wewnętrzne, szczególnie te, stosowane na całą powierzchnię wnęki okiennej, pozwalają nam nie tylko na ograniczenie światła wpadającego do mieszkania, ale jednocześnie przy doborze odpowiedniego koloru na kształtowanie estetyki kolorystyki wewnętrznej. Dzięki odpowiednio dobranym roletom, możemy bardzo dokładnie ukształtować nasze wnętrz i zapewnić sobie półmrok o odpowiednim zabarwieniu, co rzecz jasna sprawi, że dane pomieszczenie może być bardziej przyjazne dla snu, bardziej romantyczne, lub też bardziej przytulne. Ponadto, wszelkiego rodzaju rolety, żaluzje i plisy, zapewniają nam także zabezpieczenie przed wścibskim spojrzeniami sąsiadów, którzy z reguły lubią wiedzieć co dzieje się w domu naprzeciw.

Rolety zewnętrzne.

Bardzo dobrym pomysłem mogą się także okazać rolety zewnętrzne, niemniej jednak nie pozwalają one na kształtowanie kolorystyki. Po prostu całkowicie odcinają dopływ światła do pomieszczenia, co jednak nie każdemu będzie odpowiadało. Bardoz ważne jest tutaj natomiast to, iż rolety zewnętrzne stanowią bardzo dobre, dodatkowe zabezpieczenie dla naszych okien, na przykład w czasie gradobicia, czy tez ulewnych deszczy, bowiem zasłonięte od zewnątrz okna nie będzie się brudzić, ani niszczyć. Warto dokładnie sobie sprawdzić wszystkie zalety poszczególnych rozwiązań, na przykład na stronie jednego z bardziej popularnych dostawców rozwiązań w tym zakresie, czyli firmy Budrim Karolux, która posiada w tym temacie bardzo bogate doświadczenie, skutkiem czego możemy uznać ten autorytet za wystarczalny. Można także skorzystać z pomocy sprzedawcy w sklepach Budrim Karolux, gdzie zatrudniani są kompetentni, posiadający fachową wiedzę ludzie, dzięki czemu klient, nigdy nie będzie pozostawiony sam sobie. Zawsze ktoś pomoże dobrać rozwiązanie optymalne do danych warunków, co powinniśmy poczytać tutaj jako wielki plus dla firmy.

Dodaj komentarz