Kotły CO wygodne w obsłudze.

Komfort i wygoda obsługi kotła centralnego ogrzewania to druga pod względem istotności kwestia na którą należy zwracać uwagę wybierając kocioł, tuż za kwestiami związanymi z wydajnością oraz kosztami eksploatacji. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę na ten aspekt, bowiem w niektórych przypadkach może się ona przekładać na dodatkowe koszty, związane ze stratą naszego własnego czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na zupełnie inne zajęcia. Dlatego też, warto tutaj mieć na uwadze tego typu rozwiązania, dzięki którym będziemy mogli osiągnąć o wiele lepszy poziom efektywności pracy kotła, bez konieczności ciągłego pilnowania parametrów jego pracy. Oczywiście trzeba będzie tutaj spełnić odpowiednie wymagania, aby zainstalować kocioł z podajnikiem który jest jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań w tej kwestii. Zobaczmy wiec jakie to wymagania, oraz jakie korzyści odniesiemy decydują się na takie nowoczesne rozwiązanie.

Pomieszczenie kotłowni.

Jednym z podstawowych warunków jakie należy tutaj spełnić, aby możliwe było zamontowanie wygodnego w użytkowaniu kotła CO z podajnikiem, jest posiadanie odpowiednio pojemnego pomieszczenia kotłowni. Musimy tutaj dysponować dość spora przestrzenią, bowiem w kotłowni poza samym kotłem, wszystkimi niezbędnymi instalacjami oraz materiałem opałowym, musimy jeszcze zmieścić dość sporych rozmiarów pojemnik na opał, z którego będzie on automatycznie pobierany przez podajnik i dostarczany do paleniska. W przypadku kiedy będziemy dysponować wystarczającą ilością wolnej przestrzeni w kotłowni, warto naprawdę zainwestować w nowoczesne piece żeliwne z podajnikiem, bowiem usprawnia to znacznie proces ogrzewania oraz minimalizuje zapotrzebowanie na naszą pracę związaną z obsługą kotła. Po prostu większość prac wykonywana jest w pełni automatycznie a co za tym idzie, my możemy zająć się sprawami bardziej pożytecznymi niż ciągłe pilnowanie kotła centralnego ogrzewania, aby pracował na odpowiednich parametrach.

Co daje nam piec z podajnikiem?

Przede wszystkim trzeba tutaj pamiętać iż w przypadku posiadania kotła C.O. z podajnikiem zyskujemy bardzo dużo czasu, który w przeciwnym razie musielibyśmy poświęcić na ciągłą pracę w kotłowni. W przypadku posiadania zwykłego kotła grzewczego, musimy bardzo często odwiedzać kotłownię, aby doładować opał do paleniska i usunąć popiół z pieca, natomiast w przypadku kiedy zainwestujemy w kocioł z podajnikiem, nasza praca ograniczy się do tego, aby wspomniane czynności wykonać raz na kilka dni. Dodatkowo można sobie jeszcze zainstalować odpowiedni panel zdalnego sterowania parametrami pracy kotła, który będzie wskazywał nam brak opału w podajniku, dzięki czemu nie będziemy musieli chodzić sprawdzać stanu. Generalnie rzecz więc ujmując można powiedzieć iż kotły do C.O. wyposażone w podajniki opału stanowią tutaj niesamowicie korzystne rozwiązanie, mimo iż są one o wiele bardziej kosztowne, a przede wszystkim wymagają od nas większej przestrzeni w kotłowni. Jednak korzyści, jakie płyną z posiadania takiego kotła w stu procentach rekompensują poniesione koszty.

Dodaj komentarz