Każdy jednorodzinny, piętrowy dom musi posiadać klatkę schodową, którą będziemy mogli w wygodny i bezpieczny sposób przedostawać się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami budynku. Z reguły też, klatka schodowa będzie zlokalizowana tuż przy drzwiach wejściowych, toteż, schody będą od razu widoczne dla wszystkich odwiedzających, a co za tym idzie, warto zadbać o to, aby były to schody odpowiednio estetyczne. Jeśli zaś chcemy osiągnąć wysoki poziom estetyki, powinniśmy starannie przemyśleć kwestię montażu schodów z marmuru. Jest to bowiem materiał zdecydowanie najbardziej ekskluzywny a jednocześnie odpowiednio elegancki.

Zalety schodów marmurowych.

Jeśli zdecydujemy się na schody marmurowe prowadzące na druga kondygnację budynku, możemy od razu zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii w przypadku ich zastosowania. Najważniejsze jest tutaj rzecz jasna to, iż są to schody wyjątkowo estetyczne, zapewniające bardzo wysoki poziom estetyki, przy jednoczesnym zapewnieniu bardzo dobrych parametrów technicznych. chodzi nam tutaj rzecz jasna o wysoki poziom wytrzymałości, trwałości, oraz odporności na ewentualne, przypadkowe uszkodzenia. Trzeba by tutaj umyślnie uderzyć młotkiem aby doprowadzić do zniszczenia schodów marmurowych są one także stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości, a co za tym idzie, nie trzeba będzie stosować żadnych specjalnych środków myjących oraz detergentów. Po prostu standardowe środki myjące, stosowane normalnie na co dzień do podłóg, będą rozwiązaniem wręcz idealnym. Warto jedynie od czasu do czasu zapewnić sobie możliwość zastosowania środka impregnującego schody przed kamieniem pochodzącym z twardej wody, co nie jest ani niczym wymagającym ani też kosztownym.

Wykonanie schodów marmurowych.

Bardzo ważną kwestią natomiast, której należy tutaj poświęcić także sporo uwagi, jest sam fakt czasochłonności oraz kosztowności realizacji tego typu schodów. Musimy pamiętać, iż nowoczesne schody zrealizowane w marmurze będą z reguły kosztowniejsze niż standardowe rozwiązania, i to z całą pewnością dwu a nawet bardzo często trzykrotnie. Wszystko zależeć będzie w Symie od tego, jaki rodzaj marmuru zostanie zastosowany, oraz jak bardzo skomplikowany wzór schodów wybierzemy. Czasochłonność także będzie od tego uzależniona, aczkolwiek należy także podkreślić kwestię tego, iż w przypadku schodów z marmuru, będziemy mieć do czynienia z tak kosztownym materiałem, iż żaden montażysta nie zdecyduje się na zbędne przyspieszanie prac, aby nie doprowadzić do przypadkowego uszkodzeni materiału. Generalnie rzecz ujmując, musimy liczyć się z co najmniej dwukrotnym wydłużeniem czasu montażu, jak i dwukrotnym podniesieniem ceny realizacji tego typu rozwiązań technologicznych. Z całą jednak pewnością, musimy pamiętać, iż schody marmurowe będą jednym z najciekawszym i w zasadzie najbardziej eleganckich i ekskluzywnych rozwiązań, na jakie będziemy sobie mogli pozwolić w trakcie przeprowadzania prac remontowych czy tez urządzania naszego nowego domu jednorodzinnego.

Dodaj komentarz