Odwadnianie wykopów budowlanych

Prowadzenie odwodnień wszelkiego rodzaju wykopów budowlanych, aby było wystarczająco skuteczne wymagać będzie zastosowanie najnowocześniejszych technologii w tym zakresie. Obecnie zaś najlepszym rozwiązaniem okazuje się być odwadnianie za pomocą systemów igłofiltrowych, które okazują się być niesamowicie skuteczne w tego rodzaju działaniach. Technologia ta, zapewnia nam wysoki poziom efektywności odwadniania, wobec czego warto przyjrzeć się jej nieco bliżej, oraz zorientować się w kwestii warunków jej zastosowania, gdyż może się to okazać przełom w kwestii odwadniania w budownictwie i to przełom na bardzo dużą skalę. Spójrzmy zatem nieco bardziej szczegółowo na całe zagadnienie.

Odwadnianie wykopów

Jeśli chodzi o sam proces odwadniania wykopów budowlanych za pomocą systemów igłofiltrowych, to w tym szczególnym przypadku przebiega on dość prosto. Trzeba tutaj na całej długości planowanych, lub już utworzonych wykopów w których pojawia się woda zamontować igłofiltry w glebie, w odległości około jednego, dwóch metrów od brzegu wykopu, i przynajmniej pół metra poniżej poziomu wykopów. Iglofiltry, to specjalnie przygotowane cienkie rury, które wpłukiwane są w glebę poprzez odpowiednie grube rury podłączone do źródła wody od dużym ciśnieniem. Następnie podłączane są one do kolektora ssącego, czyli rury grubszej biegnącej wzdłuż wykopów, na której końcu przyłączony jest agregat pompowy, odsysający stale wodę z kolektorów. Można tutaj więc powiedzieć, iż odwodnienie igłofiltrami wykopów budowlanych jest w tym aspekcie stosunkowo proste, aczkolwiek sama technologia jest tutaj dość kosztowna, przede wszystkim przez wzgląd na agregat pompowy który musi zagwarantować nam tutaj odpowiedni zakres mocy.

Jak się zaopatrzyć w system igłofiltrowy?

Pozyskiwanie tego rodzaju instalacji igłifiltrowych do odwodnień wykopów budowlanych nie jest takie proste jakby się mogło wydawać, przede wszystkim przez wzgląd na spore gabaryty, oraz na dość ciężki agregat pompowy. Odpowiednie zestawy do odwodnień wykopów z zastosowaniem igłofiltrów, można na chwilę obecną zakupić na własność, bądź tez zdecydować się na wynajem. Ta druga opcja wydaje się być korzystna jedynie w przypadku kiedy nie widzimy większego zakresu zastosowania tego typu instalacji, poza jednorazowym zapotrzebowaniem. W przypadku natomiast, kiedy możemy przewidzieć, iż system przydatny będzie więcej razy w ciągu całego sezonu,jego zakup na własność, wydaje się być w pełni uzasadniony.

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy tutaj bezsprzecznie stwierdzić, iż tego rodzaju technologie odwodnień, stanowią jedno z najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań, jakie można obecnie zastosować w przemyśle budowlanym. Dlatego też, warto mieć ten fakt na uwadze, szczególnie w przypadku kiedy zajdzie nagła potrzeba osuszania wykopów budowlanych.

Dodaj komentarz