Okna z drewna czy z plastiku?

Wybór odpowiednich okien do naszego domu to bardzo poważna sprawa, bowiem od tego zależne będzie to, czy osiągniemy odpowiednie warunki do komfortowego spędzania czasu, a także to, czy nasz dom będzie się odpowiednio prezentował w najbliższym otoczeniu. Chodzi tutaj o to, iż okna są przecież widoczne już z daleka, wobec czego musimy zadbać, aby komponowały się odpowiednio z tynkiem naszego domu. Widoczne będą one także wewnątrz domu, wobec czego ich odpowiednio estetyczne wykończenie będzie wpływać na w pewnym sensie także na estetykę wnętrz. Zobaczmy zatem w jaki sposób możliwe będzie osiągnięcie odpowiednich warunków do przyjemnej i spokojnej egzystencji, oraz zagwarantowanie sobie odpowiedniej estetyki naszego domu poprzez poprawny wybór okien.

Zalety okien drewnianych

Bardzo dużym poziomem popularności, cieszą się ostatnio okna drewniane, które przez jakiś czas straciły na rzecz okien PCV, obecnie jednak znów wracają do łask, wobec czego, coraz częściej tez są pozyskiwane i wstawiane do wielu domów. Do najważniejszych zalet okien drewnianych należy zaliczyć ich niesamowitą estetykę, oraz walory użytkowe, bowiem drewno stanowi doskonały izolator cieplny, a przez to też, przy odpowiedniej konstrukcji okna, możemy zagwarantować sobie dość dobry poziom izolacji termicznej naszych okien. Bardzo ważne będzie tutaj także to, iż poprzez zastosowanie okien drewnianych, zapewnimy sobie wysoki poziom estetyki, gdyż musimy pamiętać, iż okna z drewna na chwilę obecną stanowią zdecydowanie najbardziej estetyczne rozwiązanie, choć nowoczesne okna z PCV, wcale nie są pod tym względem aż tak bardzo gorsze. Niemniej jednak okna z drewna będą dla nas w wielu przypadkach nieco bardziej kosztowne, co jest wynikiem konieczności dość starannej obróbki drewna i trudności w przygotowaniu, jednakże cena ta nie jest Az tak bardzo wygórowana, abyśmy mieli zrezygnować z tak dobrego rozwiązania.

Zalety okien z PCV.

Drugim rozwiązaniem, na jakie możemy się tutaj zdecydować będzie postawienie na okna z PCV, które może i nie są aż tak bardzo estetyczne jak drewniane, niemniej jednak, dla wielu z nas ich poziom estetyki będzie w zupełności zadowalający. Obecnie produkowane są nowoczesne okna PCV, które nawet do złudzenia mogą przypominać naturalne okna drewniane, aczkolwiek wcale takie nie są, no i oczywiście parametry techniczne też będą miały nieco gorsze. W przypadku okien plastikowych, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów, bowiem niektóre starsze modele dość szybko ulegają zabrudzeniom, dość trudnym do usunięcia, a to wymagać będzie odpowiednio delikatnego podejścia do pielęgnacji i czyszczenia okien.

Podsumowanie

Generalnie rzecz ujmując, pomiędzy oknami z drewna a oknami z PCV, nie ma zbyt wielkiej różnicy, zarówno w kwestii cenowej, jak i w kwestii jakościowej, aczkolwiek drobna przewaga rysuje się tutaj na korzyść okien z drewna. Są one po prostu bardziej estetyczne, zaś naturalne drewno zawsze będzie charakteryzować się lepszymi parametrami niż jakikolwiek inny materiał sztuczny.

Dodaj komentarz