Profesjonalne pompy tłokowe do igłofiltrów.

Agregaty do igłofiltrów to specjalne urządzenia pompowe, zapewniające prawidłową pracę nowoczesnych, igłofiltrowych systemów odwodnień. Tutaj oczywiście znajdziemy stosunkowo dużo, różnorodnych rozwiązań, stosowanych w systemach igłofiltrowych. Jednakże największą popularnością cieszą się w tym przypadku pompy tłokowe do igłofiltrów. Charakteryzują się bowiem o wiele lepszymi parametrami pracy z igłofiltrami, niż ma to miejsce w przypadku standardowych agregatów. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej. Szczególnie w przypadku przedsiębiorstw budowlanych, które mogą w toku swojej pracy zajmować się właśnie tego typu realizacjami odwodnień z zastosowaniem igłofiltrów.

Najpopularniejsze pompy tłokowe do igłofiltrów.

Wśród wielu różnorodnych rozwiązań w tym zakresie, najbardziej spopularyzowane w naszym kraju są pompy tłokowe GEHO. Jest to marka pomp tłokowych wywodząca się z Holandii, gdzie przecież odwadnianie z wykorzystaniem igłofiltrów ma bardzo szeroką tradycję. Systemy igłofiltrowe są tam wykorzystywane podczas tradycyjnego już dla Holandii wydzierania skrawków lądu z paszczy oceanu. Na naszym rynku najpopularniejsze są modele pomp GEHO ZD900 i ZD600. Eksploatowane w naszym kraju są już od ponad trzydziestu lat i przez cały ten okres zaskarbiły sobie sympatie wielu przedsiębiorców budowlanych. Do najważniejszych zalet, jakimi charakteryzują się pompy tłokowe do igłofiltrów należy tutaj zaliczyć:

  • Stała wydajność pompowania niezależnie od wysokości podnoszenia. Jest to cecha charakterystyczna dla pomp wyporowych, do których należą pompy tłokowe.
  • Brak strat wydajności przy zwiększaniu się głębokości zasysania.

Powyższe cechy charakterystyczne, zapewniają pompom tłokowym znaczną przewagę nad pozostałymi rozwiązaniami. Możemy tutaj zastosować dodatkowe przewyższenia czy też zwiększyć głębokość zasysania bez strat na wydajności pompowania. Pompy tłokowe do igłofiltrów, znajdują więc swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie należy utrzymać stałą wydajność odwodnienia. Jest to cecha bardzo korzystna w systemach odwadniania okresowego, gdzie instalacja musi pracować przez dłuższy czas. Dzięki temu, możliwe jest utrzymanie suchego terenu objętego pracami budowlanymi przez dłuższy okres czasu.

Wydajność pomp tłokowych.

Analizując wszystkie dane techniczne tego typu pomp, można zauważyć, iż pompy tłokowe do igłofiltrów będą o wiele bardziej wydajne niż pompy wirowe. W przypadku pomp tłokowych wystarczy wydajność rzędu 95 m3/godz., aby osiągnąć takie same parametry pracy jak w przypadku pompy tłokowej o wydajności 160-200 m3/godz. Można więc powiedzieć, iż pompy tłokowe zapewniają nam o wiele lepsze warunki do pracy z systemami igłofiltrowymi. Wobec powyższego też, pompy tłokowe do igłofiltrów, znajdują większe zainteresowanie ze strony wielu przedsiębiorców. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, iż są to rozwiązania nieco bardziej kosztowne. Ponadto, zawsze można jeszcze posiłkować się wypożyczaniem pomp tłokowych, zamiast ich zakupu. Będzie to na pewno rozwiązanie w wielu przypadkach lepsze. Aczkolwiek w niektórych przypadkach zakup pompy tłokowej do igłofiltrów będzie wręcz nieodzowny.

Dodaj komentarz