wynajem lawet

Transport niskopodwoziowy

Usługi transportowe w naszym kraju są szeroko rozwinięte. Świadczą je profesjonalne firmy funkcjonujące na rynku transportowym od wielu lat. W obecnych czasach dużą popularnością cieszy się transport niskopodwoziowy.

Transport niskopodwoziowy jest wykorzystywany do przewozu towarów ponadgabarytowych. Jego nazwa wynika stąd, że pojazd wraz z ładunkiem przekracza dopuszczalne prawem normy. Na przejazd takiego pojazdu potrzebne jest posiadanie stosownego pozwolenia. Do tego rodzaju transportu używany jest profesjonalny oraz zaawansowany technologicznie sprzęt. Wyzwaniem dla firmy świadczącej takie usługi jest już sam załadunek przewożonych towarów, gdyż wymaga on zaangażowania wielu pracowników oraz urządzeń, takich jak: dźwigi czy podnośniki. Taka auto laweta potrafi uprać się z z każdym towarem ponadgabarytowym.

Czym muszą charakteryzować się naczepy, które są wykorzystywane w transporcie niskopodwoziowym?

Przewóz towarów ponadgabarytowych nie należy do łatwych zadań, dlatego też zazwyczaj taka laweta musi być odpowiednio skonstruowana. W transporcie niskopodwoziowym stosowane są naczepy oraz przyczepy, które mają specjalnie obniżony pokład ładunkowy. Znajduje się on poniżej wysokości kół. Taka konstrukcja w znaczący sposób ułatwia załadowanie przewożonego towaru na pokład. Ponadto dodatkowym udogodnieniem jest obecność rampy najazdowej, dzięki której można wyeliminować konieczność podnoszenia ciężkiego towaru.

Jak wykonywać usługi w transporcie niskopodwoziowym, aby były one wygodne i w pełni bezpieczne?

Bezpieczeństwo jest jednym z kluczowych elementów związanych z transportem niskopodwoziowym. Niezwykle ważne jest nie tylko to, aby sprawnie i szybko załadować towar na naczepę, ale również to żeby zabezpieczyć go przed ewentualnym przemieszczeniem się w czasie drogi. Ponadto niezwykle istotne jest bezpieczeństwo pracowników obsługujących transport niskopodwoziowy. Laweta, a nawet całe przyczepy niskopodwoziowe są produkowane z materiałów bardzo wysokiej jakości. Ich nawierzchnie są pokrywane odpowiednimi, antypoślizgowymi materiałami, wśród których można wymienić specjalną wodoodporną sklejkę czy wodoodporną blachę.

Jakie urządzenia są najczęściej przewożone na naczepach niskopodwoziowych?

Towary przewożone w transporcie ponadgabarytowym, to zazwyczaj przedmioty niewymiarowe, dlatego też transport niskopodwoziowy musi umożliwiać dopasowanie długości i szerokości przyczepy do wymiarów ładunku. Profesjonalne firmy działające na rynku transportowym od wielu lat posiadają nowoczesne zestawy niskopodwoziowe służące bezbłędnie do przewożenia zróżnicowanych ładunków, począwszy od maszyn budowlanych z zagłębionym pokładem ładunkowym i demontowanymi elementami naczepy, aż po potężne ładowarki. Kierowcy tych pojazdów bardzo często ruszają w trasę z towarzyszami w postaci koparek, wózków widłowych, podnośników, przyczep czy kombajnów.

Transport maszyn budowlanych na przyczepie niskopodwoziowej może odbywać się tylko i wyłącznie w asyście samochodu z pilotem, a maszyna na czas przejazdu musi zostać należycie zabezpieczona przed przesuwaniem się i wywoływaniem drgań.
Świadczenie usług transportowych niskopodwoziowych to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego powinni je wykonywać profesjonalni i doświadczeni pracownicy.

Dodaj komentarz