zastosowanie stali w przemyśle budowlanym - wieża Eiffla

Wyroby hutnicze i ich zużycie w przemyśle.

Wszelkiego rodzaju wyroby hutnicze znajdują bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, szczególnie budowlanym, aczkolwiek w innych gałęziach jak najbardziej także są tego typy wyroby stosowane. Chodzi tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju odlewy, części maszyn i konstrukcji stalowych, które przez wzgląd na wymagane parametry wytrzymałościowe powinny być odlane z jednego kawałka, zamiast składane z kilku i łączone za pomocą połączeń śrubowych bądź też spawanych. Zobaczmy zatem w jakich przypadkach wykorzystywane są współcześnie wyroby hutnicze i jakie z tego tytułu będziemy odnosić korzyści.

Prefabrykowane elementy konstrukcji stalowych.

Jednym z podstawowych zastosowań wyrobów hutniczych jest przemysł budowlany, głównie prace realizowane w oparciu o technologię konstrukcji stalowych. Tutaj niezbędne są wszelkiego rodzaju prefabrykowane elementy stalowe, które w następnej kolejności łączone są w trwałą i wytrzymałą, a przede wszystkim mobilna konstrukcję obiektu przemysłowego. W tej technologii obecnie budowane są praktycznie wszystkie nowe obiekty przemysłowe, hale magazynowe, a także sklepy takie, jak chociażby hipermarkety. Technologia ta ma jedną wielką zaletę – mobilność, bowiem konstrukcję stalową można stosunkowo szybko rozebrać a następnie przenieść na inny teren czy też po prostu sprzedać. Tutaj bardzo często wykorzystywane są elementy stalowe zimno walcowane, które zapewniają zdecydowanie najwyższy parametr wytrzymałości mechanicznej, co w przypadku konstrukcji stalowych odgrywa zdecydowanie najbardziej istotną rolę, bowiem obiekty tego rodzaju powinny charakteryzować się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Pozostałe przypadki zastosowania wyrobów hutniczych.

Rzecz jasna wyroby hutnicze znajdują swoje zastosowanie także w innych przypadkach. Będziemy tutaj mieli na przykład stal zbrojeniową, wykorzystywaną do wzmacniania elementów betonowych, takich jak wszelkiego rodzaju wylewki, stropy, fundamenty. Dodatkowo znajdziemy tutaj także elementy i części maszyn, na przykład stosowanych w górnictwie, gdzie przecież trwałość i wytrzymałość stanowią jeden z głównych wyznaczników, jeśli chodzi o procesy technologiczne. Tutaj wszystko musi charakteryzować się odpowiedniej poziomem wytrzymałości, aby zapewnić bezpieczeństwo w pracy pod ziemią, w bardzo trudnych warunkach. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż współcześnie zastosowanie wyrobów hutniczych zdecydowanie wzrasta, a co za tym idzie, na rynku będzie się pojawiać coraz więcej hurtowni oraz dystrybutorów wyrobów hutniczych, a to rzecz jasna przełoży się natychmiast na obniżenie poziomu ceny dla ostatecznych odbiorców.

Dagra-Stal wyroby hutnicze

Dodaj komentarz