Cyklinowanie parkietu

Podłoga z drewna lub niezawodny parkiet to uniwersalne rozwiązanie, które wraz z biegiem lat wciąż nie wychodzi z mody. Każdy z nas docenia walory estetyczne tego rozwiązania, jednak to co stoi za sukcesem podłóg drewnianych to wysoka jakość materiału. Charakterystyczną cechą podłóg drewnianych jest możliwość ich odnowienia poprzez zabieg zwany cyklinowaniem. Dzięki przeprowadzeniu cyklinowania możemy przywrócić klepki podłogowe do niemal idealnego stanu nawet po kilkudziesięciu latach nieustannego użytkowania. Według różnych rekomendacji producentów podłóg można wywnioskować ze cyklinowanie powinno być wykonywane co 5-15 lat.

Bezpyłowe cyklinowanie podłogi

Cyklinowanie to sprawdzona forma renowacji powierzchni podłogowej, która polega na zeszfilfowaniu wierzchniej warstwy za pomocą specjalistycznego urządzenia (cykliniarki). Wykorzystując sprzęt wyposażony w papier ścierny o odpowiedniej ziarnistości następuje szlifowanie. W rezultacie zostają usunięte wszelkie ślady użytkowania podłogi takie jak drobne nierówności, rysy, wgłębienia oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Jak powszechnie wiadomo szlifowanie jest procesem w skutek którego powstaje spora warstwa pyłu. Dlatego też zdecydowanie polecamy skorzystanie z metody bezpyłowego cyklinowania podłogi. Tego rodzaju zabieg polega na podłączeniu cykliniarki pod dostosowany do tego celu odkurzacz, który na bieżąco zbiera pył i kurz.

Warunkiem niezbędnym do przystąpienia do cyklinowania podłogi jest odpowiednia grubość parkietu. Trzeba mieć na uwadze że mocne szlifowanie powoduje ubytek powierzchni sięgający nawet dwóch milimetrów. Jednak w większości przypadków podłogę można poddać renowacji nawet kilkukrotnie.

Cyklinowanie to zadanie, które musi być wykonane przez fachowców dysponujących odpowiednim sprzętem. Lokalne firmy trudniące się tym zadaniem można znaleźć pod takimi frazami jak cyklinowanie parkietu i podłóg – Gdańsk lub cyklinowanie parkietu Gdańsk.

Dodaj komentarz