Cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach z oknami PCV

Właściwy mikroklimat w pomieszczeniach ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Cyrkulacja powietrza czyli dostęp świeżego powietrza do wnętrza przyczynia się do lepszego funkcjonowania całego organizmu. Niewentylowane pomieszczenia i brak tlenu mogą być powodem nawracających bólów głowy, braku koncentracji i ogólnego rozbicia. Aby pozbyć się wilgoci z domu, powstałej podczas gotowania czy zmywania oraz nagromadzonego w powietrzu kurzu, powinniśmy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń.

Cyrkulacja powietrza we wnętrzach z oknami PCV

Stolarka okienna PVC charakteryzuje się wysokim poziomem szczelności, co oczywiście jest bardzo ważna zaletą, dzięki której eliminowane są straty ciepła. Ale okna nie mogą być cały czas zamknięte, ponieważ mogłoby to doprowadzić do pojawienia się wilgoci, pleśni i grzybów, a także do powstania zatęchłego, niezdrowego powietrza w pomieszczeniach. Jak zatem zapewnić świeży dopływ powietrza do wnętrza? Bardzo dobrym rozwiązaniem w stolarce okiennej PCV jest możliwość rozszczelnienia. Jest to funkcja, pozwalająca na ustawienie klamki pod różnymi kątami, co tworzy przestrzeń do nieustannego dopływu powietrza. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ możemy regulować rozstaw w zależności od potrzeby.

Jaki jest jeszcze inny sposób cyrkulacji powietrza?

Bardzo dobrym pomysłem są różnego rodzaju nawiewniki. Co to takiego? To specjalne akcesoria, które są montowane w górnej części okna Trójmiasto i odpowiadają są prawidłowy przepływ powietrza. Na rynku dostępne są nawiewniki higrosterowane, które automatycznie regulują cyrkulację powietrza na podstawie wilgotności powietrza, nawiewniki ciśnieniowe, pozwalające na wymianę powietrza poprzez różnicę ciśnienia występującą wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz dwusystemowe, zapewniające wymianę powietrza, uzależnioną od wilgotności lub różnicy ciśnienia.

Gdzie kupić okna – Trójmiasto

Zakup okien dobrej jakości, które posłużą na lata to inwestycja, która zawsze się opłaca. Dlatego warto rozejrzeć się za doświadczonym i rzetelnym producentem. Osoby mieszkające na Pomorzu na terenie Trójmiasta mogą skorzystać z wysokiej jakości produktów firmy OLA. To ceniony producent stolarki okiennej PCV, aluminiowej oraz funkcjonalnych i praktycznych nawiewników.

Oferujemy produkty w wielu kolorach i rozmiarach, które idealnie można dobrać do rodzaju elewacji. Nasze systemy zarówno aluminiowe, jak i PCV cechują się pierwszorzędną jakością, solidnym wykonaniem, wysokim poziomem estetyki i odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Dodaj komentarz