Zalety hali namiotowej

Hale namiotowe to prawdziwy hit na rynku budownictwa wielkopowierzchniowego. Sprawdźmy jakimi zaletami się charakteryzują oraz jakie jest ich zastosowanie.

Obiekty tego typu są przestronne, wielofunkcyjne i tanie w utrzymaniu. Konstrukcje stalowe są cenione za to, że czas wzniesienia obiektu jest znacznie krótszy w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Ponadto, koszty inwestycyjne również wypadają bardzo atrakcyjne. Kolejna zaleta to duże możliwości adaptacyjne. Każdy inwestor może dostosować wielkość hali do swoich potrzeb. Można powiedzieć, że istnieją nieskończone możliwości aranżacji i adaptacji hal namiotowych. Potwierdzeniem tego jest fakt, że poza najbardziej popularnymi zastosowaniami – jako hala magazynowa lub produkcyjna, służą do nieco mniej oczywistych zastosować. Na przykład w branży eventowej są wykorzystywane jako centra wystawiennicze lub bankietowe. W branży rolniczej mogą służyć jako miejsca służące hodowli zwierząt. Ponadto, wyjątkowo interesujące jest wykorzystanie hal namiotowych jako obiektów sportowych (np. jako hala sportowa lub kort tenisowy).

Mówiąc o zaletach nie można pominąć aspektu ekonomicznego. Postawienie hali namiotowej jest nieporównywalnie tańsze od postawienia budynku tradycyjną metodą. Wbrew stereotypom hale namiotowe nie muszą spełniać roli tymczasowych obiektów. Mogą pełnoprawnie działać przez cały rok. Jest to możliwe, przede wszystkim dlatego, gdyż charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizoalcyjnymi. Dzięki czemu stosując odpowiednią instalacje grzewczą z budynku tego typu można korzystać przez przysłowiowe 365 dni w roku.

Sympatycy hal namiotowych podkreślają, że hale namiotowe łączą w sobie wszystkie cechy wielkopowierzchniowych obiektów w jednym. Gdyż, poza ceną, szybkim czasem budowy i ogólną użytecznością wynikającą z bardzo dużych możliwości adaptacyjnych (w postaci dostosowania hali do specyfiki konkretnego biznesu), hale tego typu charakteryzują się niezłą mobilnością. Co ciekawe, nie ma potrzeby zainstalowania hali na tradycyjnym fundamencie. Poza tym, warto mieć na uwadze, że hale z reguły są zbudowane modułowo, co oznacza, że bardzo łatwo można je rozbudować w zależności od potrzeb.

Więcej na temat zalet hali namiotowej na http://www.konstrukcjestalowe-metbud.pl/

Dodaj komentarz