Dlaczego nie warto wybierać projektu domu przez Internet?

Postanowiłeś – budujesz dom, chcesz mieszkać komfortowo i chcesz spełnić swoje marzenia. Czas te marzenia urzeczywistnić i od czegoś zacząć. Zazwyczaj inwestorzy zaczynają od poszukiwania działki lub od wybrania projektu domu. Wielu z nich jednak popełnia wciąż te same błędy. Dlaczego nie warto wybierać projektu przez Internet? Na to pytanie krótko i rzeczowo odpowiadamy w niniejszym artykule.

Zbyt wiele do wyboru

Wybór projektów w Internecie jest ogromny i to akurat plus, jeśli chodzi o zaczerpnięcie inspiracji co do tego jak powinien wyglądać Twój wymarzony dom. Jednak znalezienie faktycznie tego jedynego wymarzonego jest w praktyce niemożliwe. Jeśli wybierzesz jeden projekt to prawdopodobnie po kilku dniach znajdziesz lepszy i tak wkoło.

Mylące wizualizacje

Po drugie, duży problem jest taki, że większość projektów w Internecie to po prostu pięknie zrobione wizualizacje, które nieco mylnie przedstawiają to jak dom będzie się prezentował po wybudowaniu. Dlatego wysoce rekomendujemy wybieranie tych projektów, które można zobaczyć na żywo. Najlepiej przyjechać na miejsce i po prostu samemu naocznie sprawdzić, jak wygląda wybudowany dom.

Zaniżone koszty budowy

Kolejny problem związany z wybieraniem projektu przez Internet dotyczy ceny. Jak łatwo się domyśleć koszty budowy podawane przy projektach są zazwyczaj delikatnie zaniżone. Z całą pewnością jest w Internecie wiele realnych kosztów budowy jednak praktyka pokazuje, że oglądając szacunkową wycenę należy podchodzić do tego z pewną ostrożnością.

Skoro nie wybierać projektu w Internecie to, gdzie się zwrócić? Oczywiście warto wybrać się do doświadczonego biura projektowego i tam na spotkaniu w cztery oczy omówić swoje potrzeby oraz wady i zalety poszczególnych projektów. Najlepiej zapytać jakie są etapy budowy domu, jakie są terminy oraz z jakimi kosztami poszczególne etapy budowy domu się wiążą. Dopiero po przedstawianiu szczegółowej oferty (lub co najmniej po rozmowie z projektantem) należy przejść do wybierania projektu.

 

Jeśli zagadnienie dotyczące wyboru projektu jest dla Ciebie interesujące to zapoznaj się z artykułem https://blog.poradnik-budowlany.com/projekt-domu/ w którym bardzo przystępnym językiem i co najważniejsze w merytoryczny sposób przedstawiono na co należy zwrócić uwagę wybierając projekt domu.

Dodaj komentarz