Dobór okien do domu. Drewno czy PCV?

Jednym z największych dylematów przed jakimi przyjdzie nam stanąć podczas budowy własnego domu jest kwestia tego czy zdecydować się na okna drewniane czy też na okna z PCV, bowiem różnią się one od siebie zarówno w kwestii ceny, estetyki, jak i parametrów technicznych. Dlatego też, wybór ten będzie dość trudny, aczkolwiek w poniższym tekście, do którego lektury serdecznie zapraszamy, postaramy się wskazać wszystkie różnice, co, jak mamy nadzieję, pozwoli naszym czytelnikom jeszcze lepiej zorientować się w temacie i umiejętnie podjąć tę, jakże ważną decyzję, wywierającą szalenie istotny wpływ na komfort eksploatacji swojego nowego domu.

Wady i zalety okien drewnianych.

Najpierw zajmiemy się oknami drewnianymi, które na chwilę obecną stanowią rzadsze rozwiązanie, aczkolwiek zanim pojawiły się popularne plastiki, były jedynym dostępnym rozwiązaniem. Z całą pewnością ich koszt może tutaj być potraktowany jako ważna wada, bowiem sa one kosztowniejsze, jednakże posiadają także kilka istotnych zalet. Są one o wiele bardziej estetyczne a przy tym naturalne drewno, zawsze zapewnia nam dobre parametry izolacji termicznej. W połączeniu z dobrą, zbrojoną i uszczelnianą szybą, będą naprawdę bardzo dobrymi, energooszczędnymi oknami. Niestety, trzeba będzie przyzwyczaić się do konieczności przeprowadzania okresowej ich konserwacji, aby zabezpieczyć drewno przed szkodnikami takimi jak korniki, oraz stale przeprowadzać ich odświeżanie poprzez malowanie. Może to być nieco uciążliwe, niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków, zalety sprawiają, iż nie dostrzegamy tych drobnych wad i raczej godzimy się na ich staranną pielęgnację i zabezpieczanie przed kornikami.

Wady i zalety okien z PCV.

Jeśli zaś chodzi o okna z PCV, to trzeba tutaj powiedzieć, iż zupełnie przeciwnie jak okna drewniane Drew Dom nie trzeba ich praktycznie wcale konserwować i są o wiele tańszym rozwiązaniem, wobec czego w stosunkowo krótkim czasie stały bardzo powszechne i lubiane przez użytkowników. Tym bardziej iż obecnie na rynku pojawiają się stale nowe technologie produkcji, dzięki którym można osiągać jeszcze lepsze parametry techniczne, oraz zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa ich użytkowania. Nowe technologie pozwalają także na produkcję okien o kolorystyce zbliżonej do naturalnego drewna, jak również wielu innych kolorach i deseniach, co także należy zaliczyć na ich plus. Jedyną i chyba najważniejszą wadą jest to, iż z biegiem czasu, plastik, wystawiony na działanie warunków atmosferycznych takich jak słońce i deszcz zestarzeje się i straci swój cały urok. Generalnie rzecz ujmując, praktycznie każdy dobry sklep z oknami w Bielsku Białej zapewni nam dostarczenie solidnych okien PCV, oraz okien drewnianych w porównywalnych parametrach technicznych, co będzie bardzo ważne dla każdego z użytkowników.

Dodaj komentarz