Zastosowanie szczotek.

Zdawać by się mogło, iż wszelkiego rodzaju pędzle oraz szczotki tworzone są z myślą o zastosowaniu w sektorze usług malarskich, a jednak okazuje się, iż produkowane są także szczotki i pędzle budowlane, oraz kosmetyczne, wykorzystywane przez stylistów i stylistki do nakładania kosmetyków i makijażu. Rzecz jasna tego typu szczotki i pędzle kosmetyczne, diametralnie będą się różnić od tych malarskich i budowlanych, wobec czego też, warto przyjrzeć się podstawowym podziałom w tym zakresie, aby zdać sobie sprawę, jak bardzo zróżnicowane pod względem budowy i przeznaczenia mogą być wszelkiego rodzaju pędzle oraz szczotki.

Podział szczotek i pędzli względem zastosowania.

W pierwszej kolejności przedstawimy tutaj podział pędzli oraz szczotek względem swojego zastosowania.

  • Pędzle i szczotki malarskie – jak sama nazwa wskazuje, służą do nakładania farb na różnorodne powierzchnie, zarówno betonowe, jak również metalowe oraz drewniane.
  • Pędzle i szczotki budowlane – wykorzystywane w pracach ogólno budowlanych, do prac przy gruntowaniu itp.
  • Pędzle i szczotki kosmetyczne – wykorzystywane w branży kosmetycznej, do nakładania makijażu i różnorodnych kosmetyków na ciało.

Widzimy więc, iż mamy tutaj do czynienia z dość podstawowym podziałem, bowiem w każdej poszczególnych grup można jeszcze wyróżnić różne podgrupy, wynikające z budowy, która będzie tutaj także determinować przeznaczenie poszczególnych pędzli oraz szczotek. Przykładowo w przemyśle kosmetycznym znajdziemy szczotki oraz pędzle do nakładania tuszy, osobne będą do szminek, jeszcze inne do pudru, a jeszcze inne do cieniowania. Każda z odmian będzie przygotowana w inny sposób, z zastosowaniem innych długości włosia oraz innego materiału. Czasami niezbędne będzie do zastosowania włosie naturalne, a czasami w zupełności wystarczy włosie sztuczne, syntetyczne.

Odpowiednia wiedza i doświadczenie użytkowników.

Aby prawidłowo dobierać poszczególne pędzle malarskie, budowlane, oraz szczotki kosmetyczne niezbędny będzie dość szeroki zakres wiedzy z danej branży. Warto tutaj posiadać stosowne, kierunkowe wykształcenie, bowiem w czasie nauki można pozyskać podstawową wiedzę odnośnie zasad korzystania z narzędzi w danym zawodzie. Koniecznym będzie tutaj także doświadczenie zawodowe. Chodzi o to, iż poprzez lata pracy w zawodzie, nabywa się zawodowego cwaniactwa, które pozwala wykorzystywać narzędzia nie do końca zgodnie ze swoim książkowym przeznaczeniem, a celu osiągnięcia odpowiednich efektów. Można tutaj więc powiedzieć, iż zarówno, malarz, jak i budowlaniec, czy też wizażysta powinni przed samodzielnym wykonywaniem swego zawodu przez odpowiednio długi okres czasu pracować pod okiem bardziej doświadczonych, starszych kolegów, którzy będą mogli przez ten okres przekazać początkującemu specjaliście całą posiadaną przez siebie, zdobywaną przez lata z trudem i mozołem wiedzę.

Dodaj komentarz