Mieszalnik do betonu jako łyżka do ładowarki.

Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu budowlanego, należy przede wszystkim wyliczyć nowoczesne urządzenia zapewniające przyspieszenie toku realizacji prac budowlanych. Jednym z takich rozwiązań są łyżki mieszalnikowe do ładowarek kołowych, które pozwalają na przygotowywanie betonu na sucho i mokro bezpośrednio na placu budowy. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie przede wszystkim w przypadku ekip zajmujących się budową dróg i chodnikowych brukowanych, gdzie beton jest jednym z częściej wykorzystywanych materiałów, zaraz obok samej kostki brukowej.

Zapotrzebowanie na beton w branży brukarskiej.

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na beton w brukarstwie, to wszystko uzależnione jest od rodzaju realizowanej inwestycji. W przypadku budowy chodników wzdłuż dróg, będziemy mieć do czynienia z zapotrzebowaniem wysokim o intensywnej częstotliwości. Trzeba przecież pamiętać, iż obrzeża drogowe oraz chodnikowe w pierwszej kolejności należy osadzić na betonie a dopiero potem można będzie przystępować do realizacji prac brukarskich. Swoją drogą, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest także zastosowywanie podsypek betonowych na chodnikach drogowych, bowiem tak powiązana kostka betonowa będzie z całą pewnością o wiele bardziej wytrzymała od kostki ułożonej na podsypce z czystego piasku. Oczywiście własny beton przydatny będzie także pracownikom realizującym na przykład montaż ogrodzeń, gdzie zarówno same słupki należy montować na betonie, jak i podmurówkę bardzo często wykonuje się poprzez wylewki betonowe. Generalnie rzecz biorąc, w takich przypadkach łyżka z mieszalnikiem będzie rozwiązaniem wręcz idealnym.

Dobór odpowiedniej łyżki mieszalnikowej.

Oczywiście w każdym z przypadków trzeba będzie także dobrze przeanalizować wiele kwestii, aby dokonać prawidłowego doboru łyżki mieszalnikowej. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, iż są one dostosowane do maszyn o różnej masie całkowitej. Dlatego też, nie jest możliwe użytkowanie tej samej łyżki w przypadku ładowarek o masie kilku ton i kilkudziesięciu ton. Czym większa łyżka, tym większą ilość betonu jednorazowo można będzie przygotować. Bardzo ważne jest także to, aby wybierany przez nas mieszalnik betonu do ładowarki był dopasowany do zapotrzebowania naszej ekipy budowlanej. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby niepotrzebnie nie eksploatować zbyt dużej łyżki mieszalnikowej, na przykład takiej do przygotowywania 750 litrów betonu, tylko po to, aby sporadycznie przygotować 100 litrów zaprawy. Trzeba tutaj po prostu bardzo realnie zastanowić się nad swoim zapotrzebowaniem w tym zakresie, aby zakup łyżki do betonu był jak najbardziej przemyślany i w przyszłości efektywny. W przeciwnym przypadku będziemy narażać się na niepotrzebne wydatki, a i praca nie będzie zbyt efektywna, jeśli będziemy chcieli przygotować 100 litrów w mieszalniku na 750 litrów, bądź też przez osiem godzin dzienne mieszać po 100 litrów betonu, który będzie schodzić na bieżąco.

Dodaj komentarz