Na rynku narzędzi przeznaczonych dla budownictwa, już od dłuższego czasu, jednym z ciekawszych rozwiązań, jest zastosowanie młotów hydraulicznych w koparkach i minikoparkach. Młoty tego typu znacznie poszerzają standardową funkcjonalność zwykłej koparki, umożliwiając wykorzystanie jej zarówno do realizacji prac wyburzeniowych, pokonywania wszelkich przeszkód ziemnych, jak również do wbijania słupków oporowych do ziemi. Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej zagadnieniom związanym z eksploatacją młotów hydraulicznych do koparek, aby przekonać się, jak bardzo korzystnym będzie inwestowanie w tak nowoczesne rozwiązania.

Urządzenia dostępne na rynku.

Co prawda na rynku znajdziemy na chwilę obecną wielu producentów dostarczających przedsiębiorstwom budowlanym młoty hydrauliczne do koparek, niemniej jednak, nie wszystkie narzędzia tego typu będą tak samo wytrzymałe i funkcjonalne. Jednym z lepszych producentów będzie tutaj brytyjska firma ARROWHEAD ROCKDRILL, dostarczająca wiele modeli młotów przeznaczonych zarówno do minikoparek jak i do większych koparek kołowych a nawet gąsienicowych. W zasadzie młoty Arrowhead, będą dopasowywane do poszczególnych urządzeń pod względem ich masy całkowitej oraz parametrów układu hydraulicznego, toteż na te kwestie trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności podczas doboru młota. Oczywiście równie istotnym będzie kwestia zastosowania młota, bowiem w wielu przypadkach, potrzebne nam będą młoty o wąskim korpusie mocującym grot, aby dostać się na przykład do wykopu ziemnego, w którym natrafiliśmy na przeszkodę w postaci dużego fragmentu skały, czy też stare fundamenty betonowe. Generalnie rzecz biorąc, można tutaj powiedzieć, iż każdy młot do koparko-ładowarki, minikoparki, czy też koparki, powinien być dopasowany do samej maszyny oraz do potrzeb przedsiębiorcy, gdyż każdy będzie mieć w tym zakresie z całą pewnością zupełnie różne potrzeby.

Modele młotów produkcji AROOWHEAD

Wspominaliśmy już o tym, iż firma AROOWHEAD ROCKDRILL, dostarcza na rynek młoty hydrauliczne w wielu różnych konfiguracjach, dostosowane do potrzeb różnych przedsiębiorców, a przede wszystkim dopasowane do wielu różnorodnych koparek. Znajdziemy w ofercie firmy na przykład całą serie młotów do minikoparek, które będą sprawdzać się właśnie w przypadku pokonywania przeszkód ziemnych w wykopach. Przykładowo młot hydrauliczny arrowhead r45, to urządzenie o średnicy grota 45mm, przeznaczone do minikoparek o masie roboczej w zakresie 1,5-2,8 t, czyli do tych nieco większych. Młot ten precyzyjnie sprawdzi się w pokonywaniu twardych przeszkód w wykopach budowlanych, a jego najważniejszą zaletą jest możliwość łatwego montażu oraz demontażu, co sprawia, iż bez trudu przeprowadzimy ten proces nawet na placu budowy. W zależności od potrzeb będziemy więc montować na ramieniu minikoparki albo tradycyjną łyżkę, albo nasz młot hydrauliczny, do kruszenia skał, kamieni i betonu zalegających w ziemi na trasie planowanych wykopów.

Dodaj komentarz