Przebudowa instalacji ściekowej.

Przeprowadzenie prac modernizacyjnych w instalacjach oczyszczalni ścieków, wymaga od realizatora dopasowania odpowiedniej, tymczasowej instalacji zastępczej, która będzie realizować proces transportu ścieków na czas prowadzenia prac konserwacyjnych oraz modernizacyjnych na stałej instalacji. W tym celu koniecznością będzie wynajęcie odpowiednio dopasowanych pomp ściekowych, które zapewnią sprawny i prawidłowy transport ścieków na odpowiednio wysokim poziomie. Musimy tutaj więc zwrócić szczególna uwagę na kwestię prawidłowego doboru instalacji tymczasowej, aby jej wydajność zapewniała sprawne pompowanie ścieków na czas prowadzenia prac.

Wynajem pomp ściekowych.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, kiedy wykonujący prace konserwacyjne czy też modernizacyjne podmiot będzie posiadać na stanie odpowiednie jakościowo pompy ściekowe. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę z tego, iż będzie to bardzo trudne do osiągnięcia, chociażby z racje tego, iż w każdym przypadku niezbędna będzie zupełnie inna konfiguracja tymczasowej instalacji, wobec czego zawsze trzeba będzie mieć zupełnie inny zestaw pomp. Dlatego też, w zdecydowanej większości przypadków, wykorzystywanym rozwiązaniem będzie wynajem pomp od zewnętrznego dostawcy, gdzie będzie można bez trudu dobrać odpowiednią konfigurację pomp ściekowych, które zrealizują proces transportu ścieków na czas prowadzenia prac modernizacyjnych. Oczywiście trzeba będzie liczyć się z Kostami wynajmu, które jednak w większości przypadków będą nieco niższe, niż gdybyśmy chcieli wszystkie pompy zakupić na własność a następnie samodzielnie ze swoich pomp dobierać odpowiednią konfigurację pod poszczególne zlecenia.

Pompy ściekowe.

W tym przypadku bardzo ważną kwestią będzie także to, aby dobrane pompy ściekowe gwarantowały prawidłowy przesył ścieków na czas prowadzenia prac na instalacji stacjonarnej. Jest to kwestią zdecydowanie najważniejszą, wobec czego trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na typ zastosowanych pomp ściekowych. Powinny one charakteryzować się możliwością pompowania medium o dość sporym poziomie zanieczyszczenia ciałami stałymi. Co więcej, najlepiej jeśli pompy będą wykonywane ze stali kwasoodpornej, bowiem w przypadku ścieków, niejednokrotnie będziemy mieć do czynienia z substancjami czynnymi chemicznie, które mogłyby uszkodzić standardowe materiały stosowane do produkcji pomp. Generalnie rzecz więc ujmując, musimy tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestię doboru pomp ściekowych do instalacji tymczasowych, aby zapewnić sobie bezpieczne i efektywne transportowanie ścieków, o różnym poziomie zanieczyszczenia ciałami stałymi, oraz o różnorodnym składzie chemicznym. W przeciwnym razie, może się okazać, iż pompy nie poradzą sobie z transportem ścieków, a to zupełnie przekreślać będzie możliwość prowadzenia jakichkolwiek prac modernizacyjnych.

Dodaj komentarz