Zastosowanie laserów krzyżowych w branży budowlanej.

Wśród wielu nowoczesnych technologii dla budownictwa i branży remontowej, jednym z ciekawszych narzędzi jest laser krzyżowy, który umożliwia sprawniejsze podejście do kwestii wyznaczania poziomu i pionu na wielu płaszczyznach jednocześnie. Zdecydowanie najlepszym przykładem na zastosowanie laserów krzyżowych bez wątpienia będzie proces klejenia kafli w pomieszczeniach takich jak kuchnie i łazienki, gdzie kluczowym zagadnieniem będzie wyznaczenie na wszystkich ścianach jednakowego poziomu, aby klejone kafle na każdej z nich były równe i równoległe w stosunku do siebie. Zobaczmy zatem jak wykorzystać w tym zakresie lasery krzyżowe, oraz gdzie zapatrzyć się w tego typu narzędzie, aby było ono dobre i zapewniało szeroki zakres możliwości w toku realizacji prac budowlanych i remontowych.

Klejenie kafli w łazience z zastosowaniem lasera krzyżowego.

Podstawowym zadaniem przed przystąpieniem do klejenia kafli w pomieszczeniu łazienki jest prawidłowe ustalenie poziomu na wszystkich ścianach. Dotychczas, tego typu zadania realizowane były za pomocą poziomicy, która jedna nie gwarantowała nam tak wysokiego poziomu precyzji. Bardzo często wręcz kończyło się tym, iż zaznaczając po kolei poziomy na wszystkich ścianach, okazywało się, iż początek naszej linii jest o kilka centymetrów przesunięty na wysokości w stosunku do jej zakończenia. Powodowało to straty czasu, bowiem w takich przypadkach zachodziła od razu konieczność ponownego wyznaczania poziomu, tak aby zagwarantować sobie, iż będzie on równy na wszystkich ścianach jednocześnie.

Tutaj do gry wkraczają profesjonalne lasery krzyżowe marki PRO, które gwarantują nam, iż wyznaczenie poziomu będzie trwać kilka chwil i zawsze będzie bardzo precyzyjne. Laser krzyżowy PRO ustawiamy na środku pomieszczenia i włączamy tryb automatycznej jego kalibracji (w starszych modelach należy ten proces przeprowadzić ręcznie), po czym wystarczy uruchomić urządzenie, a na wszystkich ścianach pojawi nam się laserowa linia, wskazująca dokładnie taki sam poziom jednocześnie. Dodatkowo możemy regulować wysokość padania promienia laserowego, aby zachować odpowiednią wysokość początkową w stosunku do podłogi. Istnieje także możliwość montażu lasera krzyżowego na statywie, aby rzucać wiązki światła laserowego na wyższych wysokościach, co może się okazać pomocne podczas ustalania poziomu klejenia kafli w pomieszczeniu kuchni.

Zakup dobrego lasera krzyżowego.

Nie da się ukryć, iż laser krzyżowy to urządzenie o dość sporym poziomie zaawansowania technologicznego, a co za tym idzie, będziemy musieli raczej dokonać zakupu dobrego jakościowo urządzenia. Chodzi nam tutaj o to, iż lasery krzyżowe z najtańszej półki cenowej, mogą niestety nie być zbyt precyzyjne, a co więcej, w toku ich eksploatacji może dochodzić do wielu przekłamań. Jeśli zaś prowadzimy firmę remontowo budowlaną i z góry wiemy, iż laser krzyżowy będzie w firmie podlegać dość intensywnej eksploatacji, warto wyłożyć na jego zakup większe pieniądze i mieć świadomość tego, iż będzie nam dobrze służyć przez wiele lat, zawsze precyzyjnie wskazując poziomy w kafelkowanych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz