Jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia każdej firmy budowlanej, będą bez wątpienia narzędzia pomiarowe. Trzeba przecież zdać sobie sprawę z tego, iż już przy wykonywaniu wstępnych pomiarów, musimy zagwarantować sobie ich wysoki poziom jakości i precyzji aby nasz potencjalny klient dostał od nas wstępną wycenę jak najbardziej zbliżoną do tej finalnej. Oczywiście każdy inwestor zgodzi się z dodatkowymi kosztami wynikającymi z pewnych kwestii trudnych do przewidzenia w toku przeprowadzania wyceny, niemniej jednak jeśli na wycenie podamy koszty usług na powierzchni o 50 metrów kwadratowych mniejsze, to nie powinno nikogo dziwić, iż poczuje się on po prostu oszukany. Dlatego też inwestycja w dobre jakościowo narzędzia pomiarowe powinna być tutaj podstawą.

Przede wszystkim dobra poziomica.

Nie da się ukryć, iż podstawowym narzędziem pomiarowym we wszystkich firmach budowlanych będzie poziomica, bez której trudno sobie w ogóle wyobrazić przeprowadzenie jakichkolwiek prac. tutaj oczywiście niezbędna będzie nam poziomnica profesjonalna przeznaczona dla firmy budowlanej, która charakteryzować się będzie wysokim poziomem trwałości oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku poziomic stosowanych prywatnie w domach nie zachodzi taka konieczność, bowiem nie będziemy tam mieć do czynienia z intensywną ich eksploatacją. W przypadku jednak poziomicy w firmie, jest ona przecież w ciągłej eksploatacji, a co za tym idzie, będzie poddawana różnorodnym obciążeniom, na które powinna być odporna. Nie ma przecież niczego gorszego dla firmy budowlanej, niż poziomica nie pokazująca prawidłowo poziomu. Dlatego też w tym przypadku powinniśmy przede wszystkim zainwestować w narzędzia najwyższej klasy, które z cała pewnością nie odkształcą się po pierwszym kontakcie z mrozem czy też po pierwszym upadku na podłogę.

Pomiary wewnętrzne.

Warto także pamiętać o kwestii przygotowania się do przeprowadzania pomiarów wewnętrznych. Oczywiście w każdym przypadku poziomica będzie rozwiązaniem dobrym, niemniej jednak nie zawsze idealnym. Okazuje się, iż obecnie o wiele lepszym rozwiązaniem może się okazać budowlany laser krzyżowy znanej marki PRO. Jest to urządzenie, które za pomocą jednego przycisku pozwala nam wytyczyć poziom na wszystkich czterech ścianach danego pomieszczenia. Dotychczas tego typu prace były realizowane za pomocą właśnie tradycyjnej poziomicy, niemniej jednak była to czynność dość czasochłonna i nie zawsze dawała takie same rezultaty, skutkiem czego niejednokrotnie trzeba było wyznaczanie powtarzać nawet kilkakrotnie. Obecnie jednak wystarczy jedno pstryknięcie, aby na zadanej przez nas wysokości, na wszystkich ścianach pomieszczenia pojawiła się pozioma linia laserowa, którą możemy bez trudu sobie odbić. Możemy także sobie do tej linii przytwierdzić listwy podstawy, na których będziemy kleić pierwszy rząd glazury. Jest to więc rozwiązaniem bardzo korzystnym, z którego warto rzeczywiście skorzystać, gdyż wpływa na przyspieszenie realizacji prac tego typu, oraz podnosi jakość ich realizacji, a to przecież kwestie najważniejsze.

Dodaj komentarz