Stolarka okienna z PCV.

Dobór odpowiedniego materiału z jakiego wykonana jest stolarka okienna, będzie w dużej mierze przekładać się na parametry techniczne okna, ale także na nasze wrażenia estetyczne, czy też na komfort eksploatacji okien. Do naszej dyspozycji w tym zakresie pozostają w dalszym ciągu materiały takie jak naturalne drewno, czy też PCV, toteż pomiędzy tymi dwoma materiałami będziemy dokonywać ostatecznego wyboru, oceniając, który w danym przypadku będzie rozwiązaniem lepszym i skuteczniejszym. Oczywiście w dalszym ciągu, kwestią nadrzędną pozostają parametry izolacji termicznej oraz akustycznej, które przekładają się nie tylko na komfort użytkowania domu, ale także i na koszty jego eksploatacji.

Okna z PCV a okna drewniane.

W pierwszej kolejności warto sobie tutaj zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie związane z poszczególnymi materiałami, z których są wykonywane okna. Jeśli chodzi o okna z PCV to na chwilę obecną stanowią one najpopularniejsze rozwiązanie, stosowane przez użytkowników, co wynika głównie z relacji ceny do jakości. Dobre jakościowo okna PCV z Drew Dom, gwarantują bardzo dobre parametry techniczne, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu estetyki wykonania. Można nawet całkiem śmiało zaryzykować stwierdzenie, iż okna PCV, mogą być tak wykonane, iż z pewnej odległości będą nie do odróżnienia, od naturalnego drewna. jeśli zaś chodzi o okna drewniane, to ich największą zaletą jest wysoki poziom estetyki, aczkolwiek cena może tutaj nieco odstraszać inwestorów. Choć w ostatnich latach, cena ich zakupu systematycznie spadała, co wynika głównie z wdrażania najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie ich produkcji. Bardzo istotną kwestią, która także może nieco odstraszać potencjalnych inwestorów, jest konieczność przeprowadzania regularnej konserwacji przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych czy też przed działaniem szkodników takich jak chociażby korniki. Wobec tego tez, okna z PCV okazują się na być na dzień dzisiejszy o wiele bardziej popularne, choć popularność okien drewnianych pomału zaczyna wzrastać.

Parametry techniczne okien.

Bardzo ważną kwestią, na którą należy także zwrócić swoją uwagę, jest kwestia parametrów technicznych okien. Chodzi tutaj głównie o parametry izolacji termicznej i akustycznej, które przekładają się zarówno na kwestie oszczędności, jak i na poziom komfortu wewnątrz naszego mieszkania czy tez domu jednorodzinnego. W przypadku parametru przenikalności cieplnej, obecnie najlepszym rozwiązaniem będą okna z parametrem tym na poziomie U = 0,6 W/(m2*K), co gwarantuje nam oszczędność strat ciepła poprzez płaszczyznę okna na poziomie około 50%, a więc będziemy tracić o połowę mniej ciepła przez same okna. W kwestii zaś izolacji akustycznej, także warto się przyjrzeć temu parametrowi dość uważnie, bowiem będzie on przekładać się na wewnętrzny komfort w pomieszczeniach mieszkalnych, zapewniając odpowiedni poziom tłumienia dobiegających z zewnątrz hałasów.

Dodaj komentarz