Nowoczesne pompy zatapialne do odwadniania.

Branża budowlana regularnie zmuszona jest do realizacji prac odwodnieniowych na terenie budowy. Bardzo często wynika to z faktu wysokiego poziomu wody gruntowej. W takich przypadkach, stosowane będą jednak zdecydowanie najczęściej instalacje igłofiltrowe, służące właśnie do obniżania poziomu wód gruntowych. Regularnie też, wykopy budowlane, będą zalewane w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych, lub przypadkowych uszkodzeń istniejących na terenie prowadzonych robót instalacji wodociągowych czy też kanalizacyjnych. W takim przypadku zamiast instalacji igłofiltrowych, wykorzystywane będą odpowiednio dobrane pompy zatapialne do odwadniania.

Pompy zatapialne do odwadniania dostarczane przez firmę Evak.

Jednym z liderów w kwestii dostarczania dla budownictwa pomp zatapialnych do odwadniania jest bez wątpienia firma Evak Pumps. W ofercie firmy znajdziemy cały szereg nowoczesnych pomp, sprawdzających się w bardzo zróżnicowanych warunkach odwadniania. Prawidłowo dobrana pompa do konkretnego przypadku, będzie tutaj więc gwarancją sukcesu przy odwadnianiu.

Przede wszystkim pompy zatapialne do odwadniania dostarczane przez Evak Pumps, to jednostki zasilane elektrycznie, prądem 230V. W ofercie znajdziemy zarówno pompy nieduże, jak i pompy o dużej mocy i wydajności. Najpopularniejszym seriami są tutaj pompy Evak EUS oraz Evak EUB. Ich poplarność wynika głównie z dostępności, dobrych parametrów, oraz stosunkowo niskiej ceny.

Największą zaletą pomp zatapialnych Evak jest fakt, iż są one wyposażone w wirnik wykonany z Hytrelu. Jest to specjalnie zaprojektowany materiał, którym pokryte są płaty wirnika, a który gwarantuje im wysoki poziom odporności na ścieranie. Skutkiem tego też, pompy Evak znajdują także swoje zastosowanie nie tylko w pompowaniu wody czystej, ale również zabrudzonej materiałami ściernymi.

Zakup odpowiedniej pompy zatapialnej do odwadniania.

Kwestią najbardziej istotną z punktu widzenia każdego przedsiębiorstwa budowlanego, będzie prawidłowy pompy do konkretnych zadań. Trzeba tutaj więc przeanalizować zakres realizowanych w firmie odwodnień, a następnie w zgodzie z osiągniętymi wynikami analizy, dobrać pompę, która będzie się w takich sytuacjach sprawdzać. Będziemy tutaj mieć do wyboru zarówno pompy o mocy 0,4 kW, 0,75 kW, 1,5 kW, jak również duże jednostki Evak EUB o mocy dochodzącej nawet do 22kW (pompy trójfazowe).

W przypadku większości zastosowań dla firm budowlanych, realizujących klasyczne przypadki odwadniania zalanych wykopów budowlanych, jednostki najmniejsze, o mocy do 1,5 kW będą w pełni wystarczające. Mocniejsze pompy będą wykorzystywane w bardziej przemysłowych zastosowaniach. Warto o tym pamiętać przy doborze pompy, aby ostatecznie dokonać wyboru jak najbardziej właściwego. Aby kupiona przez nas pompa zatapialna, zapewniała maksymalny poziom wydajności w każdym planowanym zastosowaniu.

Dodaj komentarz