Przesiewanie humusu z wykopów budowlanych.

Skuteczne i wydajne przesiewanie humusu z wykopów budowlanych, można zrealizować na kilka różnych sposobów. Dotychczas, najbardziej popularne rozwiązanie, polega na zastosowaniu przesiewaczy bębnowych, aczkolwiek nie jest to najbardziej efektywnym rozwiązaniem. O wiele bardziej korzystnie prezentuje się opcja z zastosowaniem łyżki przesiewającej do koparki. Jest to rozwiązanie najbardziej efektywne, bowiem pozwala na skuteczne przesiewanie humusu, w trakcie jego przeładunku. Można więc zebrać odłożony humus u przesiewać go bezpośrednio nad miejscem wykorzystania, bądź też na wywrotką, aby przesiany już humus, przewieźć na miejsce docelowe.

Jak wygląda przesiewanie humusu z zastosowaniem łyżki przesiewającej?

Przede wszystkim, warto sobie tutaj powiedzieć nieco więcej na temat tego, jak wygląda łyżka przesiewająca. Otóż jest to w zasadzie standardowa łyżka do koparki, z pewnymi jednak różnicami. Jej dno i tył wypełnione są specjalnymi zębatkami w kształcie gwiazdek, wykonanymi z tworzywa sztucznego. Gwiazdy te, zamontowane są na wałkach, które są wprawiane w ruch poprzez układ hydrauliczny z koparki. Po nabraniu łyżki humusu, uruchamiany jest mechanizm przesiewania i przez łyżkę przelatuje jedynie rozdrobniony humus. Ewentualne zbrylenia zostają zgniecione, tak samo jak mniejsze korzenie czy też inne zabrudzenia. Wszelkiego rodzaju większe zanieczyszczenia oraz kamienie, pozostają w łyżce.

Jednym słowem, przesiewanie humusu z wykopów z zastosowaniem łyżki przesiewającej, jest stosunkowo proste w realizacji. Wystarczy zainwestować w odpowiednie urządzenie i zamontować je na posiadanej koparce. Oczywiście, w każdym przypadku, łyżka przesiewająca musi być precyzyjnie dopasowana do konkretnej koparki. Chodzi tutaj głównie o nośność koparki, aby nie zamontować zbyt dużej i zbyt ciężkiej łyżki do zbyt małej maszyny. Mogłoby to bowiem doprowadzić do jej uszkodzenia.

Gdzie kupić dobrą łyżkę przesiewającą?

Aby możliwe było przesiewanie humusu z zastosowaniem łyżki przesiewającej, trzeba w pierwszej kolejności takową zakupić. Najlepiej jest w tym celu wybrać się bezpośrednio do producenta tego typu urządzeń, lub też do jego autoryzowanego dystrybutora. Dzięki temu zyskamy pewność, iż kupowana przez nas łyżka do ziemi jest prawidłowo dopasowana do posiadanej przez nas koparki. Co więcej, kupując urządzenie nowe, zyskujemy także pełną obsługę gwarancyjną, co w wielu przypadkach może się okazać kwestią kluczową.

Podsumowanie.

Trzeba tutaj więc zaznaczyć, iż przesiewanie humusu z wykorzystaniem łyżki przesiewającej jest opcją najbardziej optymalną w tym zakresie. Trzeba jednak umiejętnie dobrać odpowiednią łyżkę, aby zagwarantować dobie optymalne warunki pracy urządzenia. Z całą pewnością będzie to dla wielu firm budowlanych korzystna inwestycja, pozwalającą na osiągnięcie dodatkowych przychodów.

Dodaj komentarz