Systemy kontroli dostępu do budynku

Współczesne  systemy kontroli dostępu do budynku to skomplikowane, korzystające z najnowszych technologii instalacje. Nie tylko wykorzystywane są do monitorowania i zabezpieczania obiektu, ale także do nadzorowania przepływu osób, które pojawiają się na terenie danego budynku.

Działanie i budowa systemu kontroli dostępu

Funkcjonowanie instalacji oparte jest na wspólnej pracy urządzeń takich jak centrale, moduły wejścia czy też wszystkiego rodzaju nośniki danych takie jak karty magnetyczne, pastylki lub breloki. W momencie przyłożenia danego elementu lub ręcznego wpisania kodu centralny hub rozpoznaje, analizuje oraz interpretuje informacje dostarczane poprzez kartę lub wprowadzone cyfry i otwiera konkretną strefę, lub drzwi.

System kontroli dostępu może być stworzony z dowolnej liczby punktów kontrolnych, wydzielonych stref oraz klas użytkowników. Pozwala to na tworzenie zarówno małych, jak i dużych sieci nadzoru. Istotne informacje o tym, kto, gdzie i w jakim czasie wszedł lub starał się dostać w dane miejsce, są gromadzone i w każdej chwili dostępne dla osób odpowiedzialnych za administrację systemu w danym budynku. Wykorzystanie elementów renomowanych producentów oferowanych przez profesjonalnych dostawców takich jak sklep Fonex, gwarantuje skuteczne i bezawaryjne funkcjonowanie nawet dość rozbudowanego systemu kontroli dostępu.

Korzyści płynące z systemu kontroli

W dzisiejszych czasach dla wielu firm i instytucji kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym dokumentom oraz wydzielenie wyizolowanych stref ograniczonego dostępu. Dzięki instalacjom opartym na opisanych wyżej rozwiązaniach wszelkiego rodzaju budynki biurowe, administracyjne, czy też użyteczności publicznej takie jak sądy, urzędy lub banki mogą być chronione zarówno przed dostępem osób niepożądanych, jak i wyciekiem tajnych lub poufnych danych. Każda bowiem osoba przebywająca we wnętrzu chronionego budynku pozostawia ślad, który wskazuje dokładną drogę, jaką się poruszała, pomieszczenia, do których wchodziła oraz czas, jaki w nich spędziła, wiec coraz trudniej o anonimowość.

Implementowanie najnowszych rozwiązań bezprzewodowych, intuicyjna obsługa oraz możliwość rozbudowy istniejącej sieci o nowe sektory, sprawia, iż elektroniczne systemy kontroli dozoru stają się coraz bardziej praktyczne, funkcjonalne i doskonale zabezpieczają wszelkie budynki przed niezauważonym wtargnięciem osób niepożądanych. Dlatego też stają się one coraz bardziej popularne i stosowane są także w budynkach mieszkalnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na http://www.fonex.pl/kategorie/kontrola-dostepu-7.html

Dodaj komentarz