W jakim stylu urządzić wnętrze z pomocą projektanta

Jeśli zastanawiasz się czy warto korzystać z usług projektanta wnętrz to ten artykuł jest dla ciebie. Naszym zdaniem zdecydowanie warto skorzystać z porady specjalisty gdyż wbrew pozorom wcale nie tak łatwo zorganizować sobie idealną przestrzeń do życia. Kiedy warto wybrać się do projektanta? Odpowiedzi na to pytanie może być z pewnością wiele. Na przykład wtedy gdy planujesz urządzić swoje mieszkanie według ustalonego stylu. W takim wypadku wystarczy podczas wizyty w studio wnętrz Poznań podać nazwę stylu jaki przypadł nam do gustu. Co mamy do wyboru?

Niesłabnącą popularnością cieszy się styl skandynawski. Jego cechy charakterystyczne to prostota i minimalizm. To co jest wizytówką tego stylu to jasne rozświetlone wnętrza połączone z prostymi jasnymi drewnianymi meblami.

Niektórym do gustu przypada styl minimalistyczny. Czasami mniej znaczy lepiej i to właśnie przyświeca tej koncepcji. Pozwala on na zachowanie estetycznego i stonowanego podejścia do aranżacji wnętrza. Naszym zdaniem jest to wyjątkowo interesująca koncepcja.

Mówiąc o stylach nie można pominąć stylu tradycyjnego. Styl klasyczny to bezpieczne i zawsze trafne rozwiązania. Charakteryzuje się stonowanymi kolorami. Dominują tutaj ciepłe barwy oraz klasyczne wzory meblarskie.

W opozycji do stylu tradycyjnego jest styl nowoczesny. Mowa tutaj o futurystycznym podejściu do projektowania wnętrz. Nowoczesność to białe lub szare barwy często łączone z kolorowymi elementami. Często spotyka się panele LED nadające niezwykłego charakteru wnętrzu.

Od pewnego czasu prawdziwy boom przechodzi moda na styl industrialny. Mowa tutaj o zastosowaniu szarości, betonu dekoracyjnego oraz cegieł. To wszystko jest połączone z dużymi lampami przypominającymi te z hal produkcyjnych. Koniecznością jest brak zbędnych ozdób. Natomiast dopełnieniem mogą być rośliny, które nadają życia i kolorytu surowemu podejściu do projektowania wnętrz.

Wybranie stylu to początek fascynującej przygody związanej z urządzaniem wnętrza. Resztę wykona za Ciebie architekt wnętrz poznań. Jesteśmy przekonani że zaproponowane rozwiązania sprawią że poczujesz się wyjątkowo w swoim własnym domu.

 

Dodaj komentarz