Zalety kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jest to decyzja na wiele lat łącząca się z niemałymi kosztami. Dlatego każda taka decyzja powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć to decyzja dotycząca tego czy mieszkanie zostanie zakupione na rynku pierwotnym czy wtórnym. Większość osób decyduje się na rynek pierwotny. Przede wszystkim dlatego, iż zakup mieszkania z rynku pierwotnego niesie ze sobą wiele zalet.

Wartość rynkowa

Oczywiście mieszkanie na rynku pierwotnym jest dużo droższe w porównaniu z mieszkanie z rynku wtórnego. Jednak taki zakup potraktować należy jako inwestycję. Jeśli w przyszłości dojdzie do sytuacji, w której będziemy chcieli zmienić mieszkanie wówczas jego wartość będzie dużo większa niż w przypadku jeśli za kilka czy kilkanaście lat chcielibyśmy sprzedaż mieszkanie z rynku wtórnego.

Łatwiejszy dostęp do kredytu

Najczęściej w celu zakupu mieszkania zaciągany jest kredyt hipoteczny. Warto wiedzieć, że większość banków dużo chętniej udziela kredytów hipotecznych w przypadku kiedy zakupione ma zostać mieszkanie z rynku pierwotnego. Zwykle zakupione mieszkanie do czasu spłaty kredytu stanowi dla banku zabezpieczenie. Lepsze warunki kredytowe w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego wynika właśnie z tego o czym powiedziano wcześniej. Takie mieszkanie ma po prostu wyższą wartość.

Stan developerski

Dużą zaletą zakupu mieszkania na rynku pierwotnym jest jego stan developerski. Oznacza to, że kupujący może swoje mieszkanie wykończyć i wyposażyć zupełnie od zera tak jak tylko będzie chciał. Dzięki temu mieszkanie może być tak urządzone, aby w pełni spełniało ono oczekiwania nowego właściciela. Od płytek w łazience, koloru ścian po żyrandol w salonie.

Gwarancja

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego po podpisaniu umowy pozostajemy sami ze sobą. Inaczej jest w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego. Developer zawsze udziela gwarancji sprzedawane przez siebie mieszkania. Dzięki temu w momencie kiedy zostanie zauważona jakaś awaria zawsze w ramach gwarancji można zwrócić się do developera w celu jej naprawy.

Oferty

Istotne jest także to, że ofert sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym jest dużo więcej niż na rynku wtórnym. Można to łatwo sprawdzić w Internecie wpisując w wyszukiwarce przykładową frazę „mieszkania Wrocław rynek pierwotny„.

Dodaj komentarz