Zasłony do okien o nietypowych kształtach.

Okna w naszych domach odgrywają szalenie istotną rolę. Pozwalają na wpływanie światła słonecznego do naszych wnętrz mieszkalnych. Dodatkowo, mamy możliwość kontrolowania poziomu tego nasłonecznienia poprzez zastosowanie odpowiednich zasłon okiennych. Bardzo ważną kwestią, której warto tutaj poświęcić nieco uwagi są okna o kształtach nietypowych, czyli na przykład trójkątne, bądź okrągłe. W ich przypadku, zastosowanie klasycznych zasłon raczej się nie sprawdza. Tak samo jak rolet czy też żaluzji. Tutaj trzeba zastosowanie odpowiednie zasłony do okien o nietypowych kształtach czyli plisy. To właśnie plisy pozwolą nam kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrz mieszkalnych poprzez nietypowe okna.

Jak dobrać zasłony do okien o nietypowych kształtach?

Oczywiście w każdym przypadku, zasłony do okien o nietypowych kształtach, czyli plisy, trzeba będzie dobierać jak najbardziej indywidualnie. Każde okno będzie bowiem nieco inne. Będzie wymagać też innego podejścia. Dlatego też, w zdecydowanej większości przypadków, plisy Wisła będą wykonywane na zamówienie. Chodzi tutaj bowiem o to, aby każda taka plisę precyzyjnie dopasować do konkretnego rodzaju okna. Oczywiście plisy możemy zamawiać w różnych wykonaniach materiałowych, co pozwala nam na jeszcze lepszy poziom kontroli nasłonecznienia wnętrz mieszkalnych. Możemy zastosować materiał półprzezroczysty, aby jednak część promieni wpadała do wnętrza, ale równie dobrze możemy wybrać materiał gruby z dodatkowa warstwą odbijającą promienie słoneczne. W takiej zaś sytuacji, do wnętrza nie przedostanie się ani jeden promyk słońca. Wszystko będzie uzależnione od naszych potrzeb i tego, w jakim pomieszczeniu będzie zlokalizowane okno. Musimy bowiem pamiętać, iż każde z pomieszczeń, będzie charakteryzować się innym przeznaczeniem. Wobec tego, inaczej też, trzeba będzie dobierać poszczególne zasłony do okien o nietypowych kształtach.

Zalety zastosowania plis okiennych.

Jeśli już wiemy, że zasłony do okien o nietypowych kształtach to właśnie plisy, to przychodzi pora na dobór odpowiednich plis do swoich okien, przy okazji warto sobie powiedzieć nieco więcej na temat tego, z jakimi korzyściami wiąże się zastosowanie plis okiennych.

Przede wszystkim, jeśli chodzi o plisy okienne, to jest to rozwiązanie, sprawdzające się w oknach o kształtach nietypowych. Niemniej jednak, możliwe jest także dopasowanie plis okiennych do klasycznych okien prostokątnych. W takich zaś sytuacjach, mamy jeszcze większe możliwości niż miałoby to miejsce w przypadku klasycznych rolet bądź żaluzji. Otóż, plisy mają to do siebie, iż nie musimy ich zasłaniać w jednej pozycji tak jak rolety, które można rozwijać jedynie od góry. Plisy możemy rozkładać jak nam się żywnie podoba. Możemy rozwinąć ją do połowy okna, a następnie górną część zawinąć w dół. Dzięki temu będziemy mieć tylko środkową część okna zasłonięta, a góra i dół będą odsłonięte.

Podsumowanie

Trzeba więc powiedzieć, iż plisy, czyli zasłony do okien o nietypowych kształtach to bardzo ciekawe rozwiązanie. Zapewnia nam odpowiednio dużo korzyści, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz