Dobór okien i drzwi do domu

Prawidłowy dobór nowych okien i drzwi zewnętrznych do naszych domów jednorodzinnych jest bardzo istotną kwestią z punktu widzenia naszego komfortu oraz kosztów eksploatacji budynku. Musimy w pierwszej kolejności uświadomić sobie fakt, iż poprzez okna z naszych domów bezpowrotnie ucieka nawet do 40% energii cieplnej. Wymiana okien na nowe, energooszczędne przyczyni się więc do wymiernych korzyści finansowych. Co prawda trzeba będzie w pierwszej kolejności ponieść koszty związane z zakupem i montażem nowych okien, niemniej jednak w ciągu kilka pierwszych lat, inwestycja powinna się zwrócić, a następnie generować już tylko same oszczędności na kosztach ogrzewania budynku w sezonie zimowym.

Jak prawidłowo dobrać nowe okna PCV?

Najważniejszą kwestią, której powinniśmy tutaj poświęcić odpowiednio dużo uwagi, będzie prawidłowy dobór nowej stolarki okiennej. Musimy uwzględnić przede wszystkim odpowiedni wzrost parametrów izolacji termicznej oraz akustycznej, w stosunku do obecnie posiadanych okien. Przy odpowiednio dużym skoku, będziemy w stanie poczynić wyraźne, sięgające nawet poziomu 20-30% oszczędności na ogrzewaniu w skali roku. W wielu przypadkach, może to oznaczać ogrzewanie tańsze o jakieś 1500-2000 PLN rocznie. Jeśli do tego dołożymy jeszcze dodatkowe ocieplenie budynku i powierzchni dachu, to ogrzewanie domu może faktycznie stać się nawet o ponad połowę tańsze niż na chwilę obecną.

Warto także pamiętać, iż nowe okna PCV oraz drewniane w Bielsku będą również przyczyniać się do lepszego poziomu wytłumiania hałasów zewnętrznych. To z kolei pozwoli osiągnąć wyższy poziom komfortu eksploatacji pomieszczeń mieszkalnych. Nasza relaks codzienny nie będzie niczym zakłócany, nawet jeśli zaraz pod oknem umieścimy basen dla dzieci. Po prostu nasze okna wytłumią hałasy na tyle, iż nie będzie to dla nas uciążliwe.

Wymiana drzwi zewnętrznych.

Istotną inwestycja w każdym starczym budynku jednorodzinnym będzie także wymiana drzwi zewnętrznych na nowe. Tutaj także będziemy mogli osiągnąć pewne oszczędności na ogrzewaniu, aczkolwiek już nie tak spektakularne jak w przypadku stolarki okiennej. Też osiągniemy pewien poziom wyciszenia hałasów zewnętrznych. Przede wszystkim jednak, nowe drzwi powinny dla nas spełniać wszystkie, obowiązujące aktualnie standardy antywłamaniowe. Pozwoli nam to osiągnąć wyższy poziom poczucia bezpieczeństwa w swoich własnych domach. Co więcej, spełnienie wymienionych standardów, pozwoli nam na wykupienie polisy ubezpieczenia. Dzięki temu, nawet jeśli potencjalnemu złodziejowi uda się sforsować nasze zabezpieczenia, to i tak będziemy mogli powetować sobie straty odszkodowaniem z ubezpieczalni. Tak więc zakup drzwi zewnętrznych w Bielsku Białej powinien być przez nas dość dobrze przemyślany, a nade wszystko powinien uwzględniać drzwi o wysokim poziomie zabezpieczeń antywłamaniowych.

Dodaj komentarz