Grzejniki kanałowe, jako nowoczesne rozwiązanie grzewcze.

Stosowanie coraz to nowocześniejszych rozwiązań technologicznych w kwestii ogrzewania naszych domów jest od dłuższego już czasu faktem. Mało kto obecnie będzie instalować w domu grzejniki ścienne, choć takie sytuacje jeszcze się zdarzają. Obecnie coraz częściej inwestuje się przede wszystkim w ogrzewanie podłogowe, w promienniki ciepła, w rekuperację, czy też w nowoczesne grzejniki kanałowe. Szczególnie te ostatnie mają szansę stać się bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem możliwe jest wykorzystanie w starych domach z instalacjami grzejników ściennych. Wystarczą niewielkie przeróbki, aby możliwe było wykorzystanie tego typu ogrzewania w swoich domach. warto więc poświęcić kilka chwil na przyjrzenie się tej nowoczesnej technologii.

Jak działają grzejniki kanałowe?

Bardzo istotne jest tutaj zrozumienie istotny działania systemu grzejników kanałowych. Są to w zasadzie standardowe grzejniki, przez które przepływa czynnik grzewczy z instalacji. Jednakże tutaj grzejnik nie jest zamontowany na ścianie a wpuszczony w podłogę w postaci przykrytego kratą kanału. Poniekąd wygląda to jak kanały przeciwdeszczowe na dworze. Tutaj jednakże możemy zastosować dowolny styl i kolorystykę krat maskujących, aby dopasować je do estetyki wystroju wnętrz. Ponadto grzejniki kanałowe wyposażone są w wewnętrzny wentylator, który zapewnia wymuszenie cyrkulacji powietrza. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie rozgrzewać się znacznie szybciej. Szybciej będzie realizowana dystrybucja ogrzanego w grzejniku powietrza. W przypadku zwykłych grzejników ściennych mamy do czynienia z cyrkulacją naturalną, gdzie ciepłe powietrze unosi się do góry i wymusza ruchy powietrza. Jest to jednak proces o wiele wolniejszy. Właśnie dzięki zastosowaniu wentylatorów będziemy mieć do czynienia z możliwością lepszego i bardziej efektywnego ogrzewania naszych mieszkań i domów poprzez tę technologię grzewczą.

Jak montowane są grzejniki kanałowe?

Jeśli chodzi o kwestie montażu, to są one wpuszczane w przekrój podłogi w miejscu standardowego grzejnika. Istnieje oczywiście możliwość innego montażu, niemniej jednak wtedy nie będzie możliwe wykorzystanie starej instalacji bez konkretnych przeróbek. Jeśli zaś wykorzystać chcemy stara instalację to po drobnych przeróbkach nada się ona przy montażu pod oknami. Wystarczy odpowiednio skrócić zasilanie i powrót, aby podłączyć się do króćców przyłączeniowych w grzejnikach kanałowych. Z zewnątrz faktycznie może to poniekąd przypominać kratki spływowe do deszczówki, montowane zazwyczaj przed garażem. Jednakże dobierając odpowiednie kraty maskujące możemy osiągnąć nawet ciekawe efekty estetyczne w danym pomieszczeniu. Możemy dobrać takie kraty, aby praktycznie stopiły się z otoczeniem, jak również aby wręcz z nim kontrastowały. Wszystko zależy od naszych upodobań i pomysłów na aranżację wnętrz.

Dodaj komentarz