Jak dobrać nowe drzwi zewnętrzne do naszego domu?

Drzwi zewnętrzne to w każdym domu jednorodzinnym, jak również mieszkaniu, jeden z kluczowych elementów. Zapewniają nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dzięki posiadaniu dobrych, solidnych drzwi zewnętrznych, nasz dobytek jest chroniony przed zakusami nieuczciwych ludzi, którzy łakomym wzrokiem spoglądają na cudzą własność. Wybierając więc drzwi zewnętrzne drewniane, czy też stalowe, przede wszystkim, musimy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych zabezpieczeń antywłamaniowych. Im lepsze one będą, tym większy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu, będziemy mogli w naszym domu osiągnąć.

Zabezpieczenia stosowane w drzwiach zewnętrznych. Dlaczego są tak ważne?

Oczywiście w głównej mierze chodzi tutaj o nasze poczucie bezpieczeństwa. Regularnie przecież nasz dom pozostaje bez żadnej opieki. Wychodzi do pracy, szkoły, na zakupy, czy też gdziekolwiek indziej, a nasz dom pozostaje przez jakiś czas pusty. Co więcej, regularnie też wyjeżdżamy na wakacje, podczas których nasz dom jest pusty i nie pilnowany przez wiele dni. Dlatego też, warto aby drzwi zewnętrzne drewniane zapewniły odpowiedni poziom zabezpieczeń przed ewentualną próba ich sforsowania przez złodzieja.

Bardzo ważną kwestią jest także fakt, iż bez dobrych drzwi, z odpowiednio nowoczesnymi zabezpieczeniami, nie będziemy w stanie wykupić polisy ubezpieczeniowej. Rzeczoznawca z ubezpieczalni, w pierwszej kolejności będzie bowiem sprawdzać wszystkie, zastosowane przez nas zabezpieczenia antywłamaniowe. Jeśli zaś uzna, iż spełniają one standardy, będziemy mogli wykupić polisę. Dopiero w chwili, kiedy zastosowane przez nas zabezpieczenia zostaną sforsowane, to ubezpieczalnia będzie pokrywać poniesione przez nas straty.

Nie ma w tym w zasadzie niczego dziwnego. Żadna ubezpieczalnia nie będzie ponosić kosztów włamania do domu, który nie jest zabezpieczony. Byłoby to ze strony ubezpieczalni wręcz niedorzeczne.

Pozostałe kwestie związane z drzwiami zewnętrznymi.

Oczywiście poza zabezpieczeniami antywłamaniowymi, warto aby nasze drzwi zewnętrzne drewniane, spełniały kilka innych wymogów. Dobrze jest jeśli będą dobrze izolować wnętrze pod kątem przenikania ciepła. Co prawda nie stracimy tutaj takich ilości ciepła jak w przypadku okien, niemniej jednak zawsze jest to kilka procent energii cieplnej, którą poprzez odpowiedniej klasy będziemy mogli zaoszczędzić.

Ponadto, trzeba także zwrócić uwagę na kwestię izolacji akustycznej, aby poprzez drzwi nie przedostawało się do wnętrza nazbyt dużo zewnętrznych hałasów. Mogłyby one bowiem skutecznie utrudnić nam relaks w swoich czterech ścianach.

Ostatecznie, drzwi zewnętrzne, powinny być także odpowiednio estetyczne, aby stanowiły swego rodzaju ozdobę naszego domu. Jest to bardzo ważne, bowiem w przypadku nieprawidłowo dopasowanych drzwi pod tym kątem, po prostu będzie to widoczne już z daleka. Nikt zaś nie chce, aby jego dom nie był estetyczny już na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz