Pędzle malarskie i prawidłowy ich dobór.

Realizacja prac malarskich we własnym zakresie, wymagać będzie od nas przede wszystkim posiadania niezbędnych narzędzi. Najważniejsze będą oczywiście wałki, szczotki oraz pędzle malarskie, bez których nie ma możliwości realizacji tego typu prac. Do tego dochodzą różnorodne narzędzia pomocnicze oraz całkiem sporo akcesoriów malarskich. Jednym słowem, jeśli planujemy samodzielnie przeprowadzić remont w mieszkaniu, musimy liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Najkosztowniejsze będą tutaj oczywiście wspomniane wałki, szczotki oraz pędzle malarskie. Poza tym trzeba będzie jeszcze kilka narzędzi dokupić, bez których prace mogą być co prawda realizowane, ale już nie tak efektywnie.

Kupujemy wałki, szczotki oraz pędzle malarskie.

W pierwszej jednak kolejności powinniśmy zakupić odpowiedniej jakości wałki, szczotki oraz pędzle malarskie. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby praca z ich zastosowaniem była jak najbardziej wygodna i jak najmniej uciążliwa. Musimy także dobrze rozróżniać poszczególne narzędzia i znać ich zastosowanie.

  • Wałki malarskie – stosujemy do malowania dużych powierzchni płaskich. Najlepiej sprawdzają się przy powierzchniach gładkich, takich jak płyty G-K i gładź gipsowa.
  • Szczotki malarskie – idealne do malowania dużych powierzchni o niepłaskiej strukturze. Idealne do malowania starszych tynków, gdzie mamy dużo nierówności.
  • Pędzle malarskie – stosowane głównie do prac wykończeniowych. Podczas domalowywania narożników, wykańczania wnęk okiennych i drzwiowych, oraz malowania w trudno dostępnych miejscach.

Są to trzy podstawowe narzędzia malarskie, które stanowią podstawowe wyposażenie każdego malarza. Niezależnie od tego czy jest to malarz profesjonalny, trudniący się malarstwem zawodowo, czy też amator, realizujący remont swojego domu we własnym zakresie.

Kupujemy narzędzia malarskie.

Osobną kwestią jest tutaj zakup niezbędnych narzędzi. Chodzi przede wszystkim o to, abyśmy mogli sprawdzić narzędzia przed zakupem po kątem jakości ich wykonania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż są to wałki, szczotki oraz pędzle malarskie dobrej jakości. Że praca z ich zastosowaniem będzie zapewniać nam osiągnięcie dobrych efektów.

Warto tutaj jednakże pamiętać, iż nawet najbardziej renomowany producent pędzli nie będzie dla nas gwarancja jakości jego narzędzi. Czasami może być tak, iż pozornie najlepsze narzędzia po prostu nie sprawdzą się w naszym remoncie. Zawsze trzeba narzędzia sprawdzić osobiście. To pozwoli nam upewnić się czy narzędzia dobrze leżą w dłoni, czy nie tracą włosia. Ostatecznie chodzi przecież zarówno o to, aby prace malarskie były przeprowadzone na odpowiednim poziomie, jak i o to, aby nasza praca była w jak największym zakresie wygodna.

Podsumowanie

Trzeba więc pamiętać przede wszystkim o tym, aby kupując wałki, szczotki oraz pędzle malarskie, zwracać uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania. Sama marka jeszcze o niczym nie przesądza. Czasami tańsze i pozornie gorsze jakościowo narzędzia będą lepiej dopasowane do naszej techniki pracy.

Dodaj komentarz