pokrowce z plandeki

Pokrowce na wagony i kontenery

Pokrowce okryciowe doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie wielu różnorodnych towarów. Można je wykorzystywać zarówno w transporcie samochodowym, kolejowym i morskim jak i w pracach związanych z magazynowaniem i przechowywaniem.

Pokrowce produkowane na wymiar mogą być wykonywane z dwóch rodzajów tkanin. Materiały plandekowe różnią się przede wszystkim tworzywem z jakiego zostały wyprodukowane. Aktualnie dostępne są pokrowce produkowane z:

  • materiału PCV – gramatura 650g/m2 lub 900g/m2
  • materiału PE – gramatura 200g/m2

Pokrowce z plandeki

Przy wyborze odpowiednich pokrowców, należy pamiętać że nie każdy producent plandek wykorzystuje materiały odpowiedniej jakości. Odpowiedni gatunek materiału przekłada się na okres w jakim pokrowce mogą być użytkowane. Tylko najwyższa jakość tkanin daje gwarancje bezproblemowego użytkowania nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Zalety pokrowców:

  • zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • izolują od wody i wilgoci,
  • chronią przed brudem i kurzem

Porównując między sobą materiały PE i PCV w obu przypadkach można zauważyć mocne i słabe strony.

Pokrowce z PCV są bardziej wytrzymałe i odporne na zniszczenie, można wykorzystywać je wiele razy również w niekorzystnych warunkach. Natomiast te produkowane z PE są lżejsze dzięki czemu dobrze sprawdzają się w przypadku zabezpieczania większych powierzchni, jednak ten materiał stosowany jest raczej w przypadku zabezpieczeń na krótki okres czasu.

Gdzie kupić odpowiednie pokrowce?

Pokrowce wykonywane są pod zamówienie. Nie występują w sprzedaży masowej. Aby zamówić pokrowiec należy podać jego wysokość, długość i szerokość oraz wskazać kolor i rodzaj materiału.
Zwykle czas oczekiwania na gotowy wyrób nie przekracza 5 – 7 dni roboczych.

Dodaj komentarz