Zakup młota hydraulicznego do minikoparki.

Minikoparka jest jednym z tych narzędzi dla wielu firm budowlanych, które powinny być podstawowym wyposażeniem firmy. Szczególnie dotyczy się to firm zajmujących się pracami stricte budowlanymi. Mamy tutaj na myśli roboty typowo ziemne, jak chociażby wykopy pod fundamenty czy też stawianie ogrodzeń, lub budowa sieci wodnych i kanalizacyjnych. W tych dwóch ostatnich przypadkach minikoparka jest szczególnie przydatnym wyposażeniem. W przypadku podłączania sieci do budynków odbiorców, bardzo często nie jest możliwe zastosowanie klasycznej koparki, co wynika z konieczności prowadzenia wykopów w wąskich obejściach domów jednorodzinnych. Dla tego typu firm zakup młota hydraulicznego do minikoparki będzie kwestią wręcz kluczową.

Czy zakup młota hydraulicznego jest kosztowny?

Jeśli zdecydujemy się na zakup młota hydraulicznego z rynku pierwotnego to z całą pewnością tak. Trzeba będzie liczyć się z koniecznością wyłożenia nawet kilkunastu, albo i kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ma to jednakże swoje konkretne zalety. Chodzi o to, iż młoty do minikoparek z rynku pierwotnego są zawsze objęte gwarancja producenta. To znaczy, iż wszelkie usterki i ewentualne uszkodzenia nie wynikłe z winy wadliwej obsługi, będą naprawiane w ramach gwarancji.

Można oczywiście zdecydować się na zakup młota hydraulicznego na rynku wtórnym. Pozwoli to na poczynienie oszczędności na poziomie nawet do 50% ceny nowego. W tym jednakże przypadku, trzeba będzie liczyć się z tym, iż ewentualne naprawy, trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Jeśli jednak posiadamy w firmie warsztat, oraz dobrego mechanika, to z całą pewnością będzie on w stanie przeprowadzić samodzielnie większość prac związanych z serwisowaniem młota hydraulicznego do koparki.

Reasumując, można powiedzieć, iż w tej kwestii, jest to po prostu wybór uzależniony od indywidualnych preferencji i możliwości danego przedsiębiorcy. Każdy ma przecież zupełnie inaczej działającą firmę, a co za tym idzie, inne możliwości w zakresie serwisowania i ewentualnych napraw młota hydraulicznego.

Wybór właściwego narzędzia.

Nie da się tutaj także ukryć, iż kwestią najważniejszą, przekładającą się na wydajność pracy danym młotem, jest jego właściwy dobór. W tym przypadku, trzeba pamiętać iż do każdej koparki czy też minikoparki, należy młot hydrauliczny dobierać indywidualnie. Chodzi o to, aby nie był on zbyt duży w stosunku do gabarytów oraz masy samej maszyny. Młot hydrauliczny podczas pracy wywołuje solidne drgania i obciążenia. Im większy młot tym większe. Aby więc nie doprowadzić do uszkodzenia ramienia koparki, należy właściwie dopasować młot do niej.

Poza tym musimy pamiętać, iż młoty hydrauliczne do minikoparek oraz zwykłych koparek, montowane są na ramieniu w miejscu standardowej łyżki. Aby jednak dany młot sprawdzał się w połączeniu z różnymi koparkami, trzeba wykonać odpowiednią płytę adaptacyjną. Dzięki temu, jeden młot możemy w firmie wykorzystywać z różnymi maszynami. Trzeba tylko zamówić odpowiednie płyty adaptacyjne do poszczególnych maszyn.

Dodaj komentarz